آتاری در حال خرید استودیو Nightdive متخصص بازی‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل است

اعضای هیئت مدیره آتاری قبلاً به اتفاق آرا این خرید را تأیید کرده اند و انتظار دارند که در آوریل 2023 به پایان برسد.منبع

به طور خلاصه: آتاری در اقدامی غیرمنتظره برای خرید استودیو Nightdive توسعه دهنده مستقر در واشنگتن به توافق رسید. پیشگام بازی 10 میلیون دلار برای Nightdive می پردازد، نیمی به صورت نقدی و نیمی را سهام تازه منتشر شده آتاری. همچنین یک گزینه برای 10 میلیون دلار اضافی قابل پرداخت به صورت نقدی طی سه سال آینده وجود دارد که براساس Nightdive به نقاط عطف عملکرد آینده می رسد.

جدیدترین پروژه آن، بازسازی سیستم شوک کلاسیک 1994، تقریباً کامل شده است. این بازی قبل از عرضه برنامه ریزی شده آن در 30 می 2023 با قیمت 39.99 دلار برای پیش‌سفارش در دسترس است. علاقه‌مندان می‌توانند نسخه نمایشی را برای چرخش ببینند تا ببینند آیا انتظارات را برآورده می‌کند یا خیر.

دسامبر گذشته، آتاری اعلام کرد که روابط مستقیم تولید سخت افزار را به حالت تعلیق در می آورد که باعث شد برخی گمان کنند که سیستم Atari VCS آن ممکن است در راه خروج باشد. افزایش بیشتر آتش، کاهش قیمت سیستم پایه از 199.99 دلار به 159.99 دلار بود.

با این خرید، آتاری به کتابخانه IP متعلق به Nightdive و همچنین موتور اختصاصی KEX خود که برای کمک به بازی‌های کلاسیک قابل بازی بر روی سخت‌افزار مدرن استفاده می‌شود، دسترسی خواهد داشت. آتاری همچنین می‌تواند از بازوی انتشارات Nightdive برای حمایت از استراتژی رشد یکپارچه‌سازی خود استفاده کند.

Nightdive توسط استفن کیک و همسرش آلیکس در سال 2012 تاسیس شد. این شرکت در به دست آوردن حقوق بازی های ویدیویی قدیمی تر، ساخت آنها و انتشار مجدد آنها بر روی پلتفرم های مدرن تخصص دارد. این استودیو تا به امروز بیش از 100 بازی از جمله عناوین معروفی مانند Blade Runner: Enhanced Edition، Forsaken Remastered، Doom 64، Turok: Dinosaur Hunter و System Shock: Enhanced Edition منتشر کرده است.

بخونید:  انویدیا پردازنده‌های گرافیکی سری GeForce RTX 40 را بر اساس معماری Ada Lovelace معرفی کرد
آتاری و نایت دایو سابقه طولانی همکاری با یکدیگر دارند. در واقع، وید روزن، مدیر عامل آتاری، در حال حاضر 13 درصد از Nightdive را در اختیار دارد.

با بررسی مجدد سیستم، آتاری برچسب قیمت اولیه 199.99 دلاری را بازگرداند تا شاید کنسول برای مدتی طولانی‌تر باقی بماند.