آتاری قراردادهای تولید VCS را به حالت تعلیق درآورد که احتمالاً نشان دهنده پایان عمر کوتاه آن است

آتاری در آخرین گزارش مالی خود اعلام کرد که درآمدهای نیمه اول سال منتهی به 30 سپتامبر 2022، 4.3 میلیون یورو (4.6 میلیون دلار) بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 27 درصد کاهش داشته است. بدتر از آن، درآمد حاصل از فروش سخت افزار در همان بازه زمانی 92 درصد کاهش یافت – از 2.3 میلیون یورو به 0.2 میلیون یورو.

پیش‌سفارش‌ها قرار بود در پایان سال 2017 باز شوند، اما از طریق Indiegogo به ماه مه 2018 بازگردانده شدند. با وجود قیمت اولیه 199 دلاری، در ابتدا چیزها امیدوارکننده به نظر می رسید، اما پس از آن تاخیرهای بیشتری رخ داد. پنجره موعود 2019 آمد و رفت، سپس همه‌گیری دلیل دیگری برای تأخیر در سال 2020 به آتاری داد.

بازگشت آتاری به مرحله بزرگ بازی همیشه دور از انتظار بود، اما شرکت حاضر به انجام آن بود. در اواسط سال 2017 شروع به نمایش یک کنسول بازی جدید، که در ابتدا با نام Ataribox شناخته می‌شد، شروع شد و بسیاری در آن زمان فکر می‌کردند که این کنسول کمی بیشتر از یک کنسول مینی قدیمی مانند NES Classic Edition خواهد بود (در آینده، احتمالاً این تنها چیزی است که باید می‌بود. ).

با توجه به ارزش آن، کنسول پایه در سایت آتاری از 199.99 دلار به 159.99 دلار کاهش یافته است. به صورت اختیاری، می‌توانید بسته‌ای را که همراه با Speakerhat با قیمت 303.99 دلار ارائه می‌شود، تهیه کنید. در این مرحله، کیت Lego Atari 2600 برای خرید بهتر به نظر می رسد.

بخونید:  یادگیری ماشینی DALL-E اکنون می تواند تصور کند که چه چیزی فراتر از قاب نقاشی های معروف استمنبع

پاره کردن؟ بازگشت بزرگ آتاری ظاهراً با یک مانع بزرگ روبرو شده است زیرا این شرکت در آخرین گزارش درآمد خود به تاریخ 16 دسامبر، تعلیق روابط مستقیم تولید سخت افزار را اعلام کرد.

Ataribox در نهایت به این دلیل است که Atari VCS و همانطور که یاد می‌گیریم، بسیار بیشتر از یک کنسول مینی بود که با بازی‌های کلاسیک از پیش بارگذاری شده بود. این سیستم دارای یک پردازنده سفارشی AMD با گرافیک Radon است و با حداکثر 8 گیگابایت رم و 32 گیگابایت حافظه eMMC عرضه می شود.

در نهایت، اولین واحدها تا پایان سال 2020 در دسترس حامیان اولیه قرار نخواهند گرفت. در دسترس بودن خرده فروشی تا نیمه های سال 2021 رخ نمی دهد، اما تا آن زمان، آیا کسی واقعاً به آن اهمیت می دهد؟