آتش سوزی دیتاسنتر به طور موقت غول های وب کره جنوبی را فلج می کند و نگرانی های انحصاری را برانگیخته است

چرا مهم است: آتش‌سوزی در مرکز داده نگرانی‌هایی را ایجاد می‌کند که صنعت وب داخلی کره جنوبی تعداد زیادی از تخم‌های خود را در یک سبد دارد. این حادثه به قدری برای کشور مخرب بود که رئیس جمهور آن خواستار تحقیق در مورد علت شد و این سوال را مطرح کرد که آیا زیرساخت های کره جنوبی به تعداد انگشت شماری از شرکت ها بستگی دارد یا خیر.

آتش سوزی در مرکز داده SK C&C شرکت دیگری به نام Naver را نیز تحت تاثیر قرار داد، البته نه چندان بد. مانند Kakao، Naver یک فروشنده مرکزی مهم برای عملکردهای مختلف مانند جستجو، اخبار و تجارت الکترونیک برای کره جنوبی است. با این حال، Naver در حال حاضر یک مرکز داده (به همراه مرکز دیگری که در سال آینده راه اندازی می شود) دارد و از یک نسخه پشتیبان برای بازیابی سرویس در چند ساعت پس از قطع استفاده می کند.

این قطعی نه تنها به خدمات وب کره جنوبی بلکه به سهام شرکت های درگیر آسیب وارد کرد. روز دوشنبه، کاکائو ابتدا 9 درصد از سهام خود را از دست داد و سپس با زیان 6 درصدی بسته شد، در حالی که شرکت های تابعه آن 7 درصد سقوط کردند. در همین حال، شرکت مادر SK C & C – SK Inc – تنها 4٪ کاهش یافت. ناور که با یک اختلال بسیار کوتاه‌تر مواجه شد، تنها در ابتدا با ضرر 2 درصدی مواجه شد که با افزایش 0.91 درصدی بسته شد.

منبع

آتش‌سوزی در یک مرکز داده در کره جنوبی باعث قطع شدن چت و سایر خدمات مبتنی بر وب برای 90 درصد از جمعیت در آخر هفته شد. این تصادف به ظاهر کوچک باعث آسیب زیادی شد زیرا دو تا از مهم ترین شرکت های فناوری کشور به مرکز داده متکی بودند.

بخونید:  Nvidia may divert Lovelace desktop GPU supply to notebooks to meet demand in China

علیرغم اهمیت کاکائو، این شرکت مراکز داده خود را ندارد. تا زمانی که سال آینده آماده شوند، به SK C&C وابسته است – شرکتی که مالک مرکز داده در پانگیو (در جنوب سئول پایتخت کره جنوبی) جایی که آتش سوزی رخ داده است. از آنجایی که Kakao هیچ نسخه پشتیبان خارج از سایت نداشت، حداقل یک روز طول کشید تا خدمات مهم برای کاربران و مشاغل در سراسر کشور بازیابی شود.

یون سوک یول، رئیس جمهور کره جنوبی در واکنش به این حادثه گفت کاکائو “هیچ تفاوتی با شبکه ارتباطی ملی ندارد.” یون دستور تحقیق در مورد آتش سوزی و تدوین برنامه هایی را برای جلوگیری از مشکلات مشابه در آینده داد، که نشان می دهد خدمات وب کره جنوبی ممکن است یک انحصار یا انحصارطلبی مضر باشد.