آخرین به روز رسانی ویندوز 11 باعث کندی SSD و اتصالات WiFi، BSoD و موارد دیگر می شود.


کف دست: در اخباری که هیچ کس را شگفت زده نمی کند، به روز رسانی ویندوز برای برخی از کسانی که آن را دانلود و نصب کرده اند، مشکلات بزرگی ایجاد می کند. مشکلات گزارش شده شامل کاهش شدید سرعت SSD (بیش از نصف)، صفحه آبی مرگ، و درست کار نکردن برنامه ها است.

به روز رسانی KB5023706 برای ویندوز 11 22H2، با کد Moment 2، پیشرفت ها، اصلاحات و ویژگی های معمولی را برای سیستم عامل مایکروسافت به ارمغان آورد، از جمله نوار جستجو در Task Manager و نوار وظیفه بهینه سازی شده برای تبلت. همانطور که برای دوره به روز رسانی ویندوز همتراز است، عناصر ناخواسته را نیز معرفی کرد.

مهم ترین مشکل ناشی از به روز رسانی، تأثیر آن بر روی حافظه های SSD خاص است، به طوری که برخی گزارش ها ادعا می کنند سرعت آنها به نصف یا بدتر کاهش یافته است. بیش از یک کاربر گفته اند که این به روز رسانی عملکرد SSD لپ تاپ Adata XPG SX8200 Pro 1TB لپ تاپ آنها را کاهش داده است. آی تی ظاهر می شود که مشکل محدود به این مدل از Adata SSD است. یک Redditor گفت که زمان بوت آنها بیش از دو برابر شده و به 31 ثانیه پس از نصب به روز رسانی رسیده است، اما پس از حذف KB5023706 به حالت عادی بازگشته است.

مایکروسافت می‌گوید کاهش سرعت SSD یکی از مشکلات شناخته‌شده به‌روزرسانی است. می نویسد که “کپی کردن فایل های چند گیگابایتی (گیگابایت) ممکن است بیشتر از حد انتظار طول بکشد تا در ویندوز 11، نسخه 22H2 به پایان برسد. به احتمال زیاد هنگام کپی کردن فایل ها در ویندوز 11، نسخه 22H2 از اشتراک شبکه از طریق بلاک پیام سرور، با این مشکل مواجه خواهید شد. (SMB) اما کپی فایل محلی نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. دستگاه‌های ویندوزی که مصرف‌کنندگان در خانه یا دفاتر کوچک خود استفاده می‌کنند احتمالاً تحت تأثیر این مشکل قرار نمی‌گیرند.”

مایکروسافت می‌گوید کسانی که این مشکل را تجربه می‌کنند می‌توانند با استفاده از ابزارهای کپی فایل که از مدیر کش (I/O بافر) استفاده نمی‌کنند، آن را کاهش دهند. همچنین دو ابزار خط فرمان «ساخت‌شده» را منتشر کرد که می‌توان از آنها به عنوان یک راه حل استفاده کرد تا زمانی که یک راه‌حل رسمی منتشر کند:

  • Robocopy \\someserver\someshare c:\somefolder somefile.img /J
  • xcopy \\someserver\someshare c:\somefolder /J

سرعت پایین SSD تنها مشکلی نیست که به‌روزرسانی ایجاد می‌کند. برخی از افراد متوجه شده‌اند که هنگام دانلود یا نصب Moment 2 با خطا مواجه می‌شوند. همچنین گزارش‌هایی مبنی بر مواجهه کاربران با صفحه‌نمایش آبی ثابت مرگ، برنامه‌های خراب و اتصالات کند وای‌فای پس از نصب به‌روزرسانی وجود دارد.

اگر با هر یک از این مشکلات مواجه هستید، بهترین گزینه حذف نصب به‌روزرسانی تا زمانی که مایکروسافت باگ‌ها را برطرف کند، خواهد بود. همانطور که اغلب در مورد این موارد اتفاق می افتد، به نظر می رسد که تنها تعداد کمی از کاربران با مشکل مواجه هستند.

h/t: Tweaktown، wccftechمنبع