آخرین مردی که دیسک‌های فلاپی می‌فروشد، می‌گوید که هنوز از خطوط هوایی سفارش می‌گیرد

از طریق شیشه نگاه: فلاپی دیسک را به خاطر دارید؟ دستگاه ذخیره سازی قدیمی برای رایانه های دهه 1980 و 1990 مورد استفاده قرار می گرفت، اما تعداد زیادی از شما که این را می خوانید ممکن است قبلاً هرگز آن را ندیده و استفاده نکرده باشید. با این حال، با کمال تعجب، آنها هنوز در یک محیط خاص و بعید جای دارند: خطوط هوایی.

در کتابی که توسط Persky نوشته شده است، او به بررسی برخی از مشتریان تکراری سایت می پردازد. تام تعداد زیادی فلاپی دیسک را به شرکت های صنعتی می فروشد. Persky می نویسد، “تصور کنید سال 1990 است، و شما در حال ساخت یک ماشین صنعتی بزرگ هستید… شما آن را طوری طراحی می کنید که 50 سال دوام بیاورد و می خواهید از بهترین فناوری موجود استفاده کنید.”

Persky ظاهرا ثابت کرده است که فلاپی دیسک منقرض نشده است و هنوز هم اهداف مفیدی دارد، حتی اگر یک رسانه ذخیره سازی کمتر از ایده آل (و بیش از حد ظریف) باشد.

تام پرسکی، بنیانگذار floppydisk.com، با این ایده که فلاپی دیسک ها “بی فایده” یا “منقرض شده” هستند موافق نیست. تام به طور منظم دیسک‌های فلاپی را تعمیر، بازیافت و به هر کسی که ممکن است بخواهد از فناوری قدیمی استفاده کند، می‌فروشد. همانطور که در زیر نشان داده شده است، این سایت حتی آن احساس قدیمی و قدیمی از وب سایت های قدیمی مربوط به دهه 1990 و اوایل دهه 2000 را دارد.

کارگران حوزه پزشکی نیز بازدیدکنندگان معمولی هستند، زیرا برخی از دستگاه‌هایی که برای بیماران استفاده می‌شوند، تا به امروز، بیش از 50 سال پس از اختراع، هنوز از فلاپی دیسک استفاده می‌کنند. همچنین افرادی هستند که او آنها را “سرگرم کننده” می نامد، که برای “خرید 10، 20 یا شاید 50 فلاپی دیسک” به سایت هجوم می آورند. این گروه از مشتریان مطمئناً جالب هستند، اما تام بر یک محل کار تأکید می کند که دائماً فلاپی دیسک های جدید خریداری می کند: خطوط هوایی.

بخونید:  صفحه یافت نشد | TechSpot

مدت‌ها قبل از دوران SSD، درایوهای USB یا حتی سی‌دی و دی‌وی‌دی، فلاپی دیسک‌ها بر دنیای کامپیوتر حکومت می‌کردند. احتمال زیادی وجود دارد که در یک یا دو دهه از فلاپی استفاده نکرده باشید. رسانه میراث در نهایت با فناوری جدیدتر و بهتر جایگزین شد تا اینکه به سادگی در حالت انقراض کامل قرار گرفت – یا ما فکر می کردیم.

برخی از کشورها از جمله ژاپن شروع به وضع قوانینی برای کنار گذاشتن یکبار برای همیشه کرده اند. وزیر دیجیتال ژاپن، اخیراً “اعلام جنگ” به فلاپی دیسک‌ها کرده است زیرا از ژاپن می‌خواهد مقررات را تغییر دهد تا کسب‌وکارها را ملزم کند که فلاپی دیسک‌ها و سی‌دی‌ها را کنار بگذارند و به شکل‌های ذخیره‌سازی دیجیتالی روی آورند تا مقررات را آسان‌تر کنند.منبع

خطوط هوایی تقاضای زیادی برای فلاپی دیسک دارند و از طریق floppydisk.com به عنوان بخش قابل توجهی از فروش Persky خدمت می کنند. به عنوان مثال صنعت خطوط هوایی را در نظر بگیرید. احتمالاً نیمی از ناوگان هوایی در جهان امروز بیش از 20 سال قدمت دارند و هنوز از فلاپی دیسک در تجهیزات اویونیک استفاده می کنند. این یک مصرف کننده بزرگ است. برای قرار دادن این موضوع، در سال 2020، تعداد کل هواپیماهای ناوگان هواپیماهای تجاری ایالات متحده 7690 هواپیما بود و این تعداد احتمالاً از زمانی که Aeroweb این اعداد را ارسال کرده است، افزایش یافته است.