آلفابت مادر گوگل 12000 کارمند خود را اخراج می کند

صنعت فناوری در هفته اول ژانویه نسبت به کل دسامبر شاهد اخراج کارکنان بیشتری بود. به گفته شرکت مشاوره Challenger, Gray & Christmas Inc (از طریق بلومبرگ)، تقریباً 97171 کارمند فناوری شغل خود را از ابتدای سال 2022 در ایالات متحده از دست داده اند که نسبت به سال قبل 649 درصد رشد داشته است، و این بدون احتساب موارد اعلام شده توسط Alphabet است.

پیچای گفت: “در حالی که این انتقال آسان نخواهد بود، ما از کارمندان حمایت می کنیم تا به دنبال فرصت بعدی خود باشند.” “تا آن زمان، لطفاً مراقب خود باشید تا این اخبار دشوار را جذب کنید. به عنوان بخشی از آن، اگر روز کاری خود را تازه شروع کرده اید، لطفاً امروز از خانه کار کنید.”

علاوه بر اخراج مایکروسافت و اکنون آلفابت، آمازون اخیراً تأیید کرده است که 18000 نفر را رها خواهد کرد که به دلیل اقتصاد نامطمئن و استخدام سریع شرکت در طول همه‌گیری همه‌گیر است.

چه اتفاقی افتاده؟ یک شرکت دیگر به لیست طولانی غول‌های فناوری که تعداد زیادی کارمند را اخراج می‌کنند، پیوست. آلفابت مادر گوگل اعلام کرد که 12000 شغل را در سراسر جهان کاهش می دهد که حدود 6 درصد از نیروی کار جهانی آن است. این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که مایکروسافت تایید کرد که 10000 موقعیت را حذف می کند.

سود سه ماهه سوم آلفابت با کاهش 27 درصدی نسبت به سال قبل به 13.9 میلیارد دلار رسید که منجر به کاهش استخدام آن شد و سرمایه گذاران خواستار کاهش هزینه های بیشتر شدند. پس از اعلام اخراج، سهام آلفابت در معاملات پیش از بازار 1.8 درصد افزایش یافت.منبع

بسته های پایان خدمت برای کارمندان ایالات متحده شامل حداقل 16 هفته حقوق، پاداش سال 2022، مرخصی با حقوق و شش ماه پوشش بهداشتی است. پیچای از پرسنل برای “سخت کار کردن” و کمک های “غیر ارزشمند” آنها تشکر کرد.

کار در فناوری در حال حاضر یک حرفه پرخطر است. بسیاری از شرکت ها به طور گسترده تعداد کارکنان خود را در طول همه گیری افزایش دادند تا با افزایش تقاضا برای خدمات خود کنار بیایند در زمانی که بسیاری از مردم در داخل خانه گیر کرده بودند. بیشتر شرکت‌ها فکر می‌کردند می‌توانند این سطح از رشد را حفظ کنند، اما سال 2022 سال وحشتناکی برای اقتصاد بود زیرا تورم و نرخ‌های بهره به شدت افزایش یافت و مصرف‌کنندگان مخارج خود را مهار کردند.

ساندار پیچای، مدیر اجرایی آلفابت به کارکنان گفت که این کاهش، که بر مشاغل در تمام بخش‌های سازمان تأثیر می‌گذارد، پس از بررسی دقیق کسب‌وکار صورت می‌گیرد. مدیرعامل گفت که او “مسئولیت کامل تصمیماتی را که ما را به اینجا رسانده است” می پذیرد.