آمازون از بازپرداخت وجه به مشتری که کارت گرافیک جعلی پر از بتونه دریافت کرده بود خودداری کرد


WTF؟! برای اولین بار نبود، یک خرده فروش بزرگ پس از ارسال یک شیء بی فایده به جای قطعه کامپیوتری که خریده بود، به مشتری از بازپرداخت پول خودداری کرد. به همین مناسبت، آمازون برای یک خریدار کانادایی یک کارت RTX 3060 Ti ارسال کرد که معلوم شد یک کارت جعلی پر از ماده ای شبیه بتونه است. این شرکت گفت تا زمانی که کالای «درست» به انبارش بازگردانده نشود، بازپرداختی را تحویل نخواهد داد.

سی‌بی‌سی نیوز گزارش می‌دهد که والدین متیو لگاولت تصمیم گرفتند برای او قطعات مورد نیاز برای ساخت یک رایانه شخصی را به عنوان قدردانی از فارغ‌التحصیلی‌اش از دبیرستان در ژوئن خریداری کنند. Tom’s Hardware اشاره می‌کند که به نظر می‌رسد فهرست قابل توجهی از سخت‌افزارهای بازی است: کیس NZXT H510، 16 گیگابایت حافظه Corsair Vengeance DDR4 3600، SSD سری 98 سامسونگ 1 ترابایت M.2 NVMe SSD و مادربرد MSI MAG B550 Tomahawk.

متیو همچنین کارت RTX 3060 Ti را انتخاب کرد، کارتی که ما در بررسی خود ستایش کردیم. اما وقتی Zotac GeForce Twin Edge RTX 3060 Ti 690 دلاری به خانه‌اش در کلگری رسید، وقتی متوجه شد جعبه حاوی یک کارت جعلی بود که از یک محفظه پلاستیکی پر شده بود با چیزی که شبیه بتونه بود، شوکه شد.

متیو گفت: «در واقع کمی شوکه کننده بود. همه چیز خیلی رسمی به نظر می رسید تا جایی که من آن را بیرون کشیدم و نگاهی دوباره انداختم.»

پدر متیو، فرانسوا، با آمازون تماس گرفت و جعلی را برای بازپرداخت برگرداند. پاسخ این غول فناوری ارسال ایمیلی مبنی بر اینکه تا زمانی که کالای «درست» بازگردانده نشود، بازپرداخت نخواهد شد.

مدیر برنامه افزود که این کالای جعلی برای محافظت از کارمندان آمازون دور انداخته شده است. شاید آنها فکر می کردند که این یک ماده خطرناک / خطرناک است؟ اگر چنین است، هنوز وقت گذاشتن برای نوشتن یک ایمیل توضیحی به فرستنده این بمب/سم مشکوک، مسلماً نمونه‌ای از خدمات مشتری بود.

فرانسوا گفت: «این پوچ بود. “این فقط یک تکه پلاستیک است، بنابراین من شک دارم که خطری برای کارمندان آنها وجود داشته باشد.

همانطور که اغلب در این حوادث اتفاق می افتد، آمازون بارها آن را ادعا کرد داشته است مورد صحیح را ارسال کرد و با وجود ارسال عکس های فرانسوا از کالای جعلی به عنوان مدرک، تصمیم آن نهایی شد.

آمازون ماه‌ها قاطعانه از باور Legault خودداری کرد. خانواده تنها پس از ظاهر شدن این حادثه در برنامه Go Public CBC از شرکت بازپرداخت و عذرخواهی دریافت کردند. سپس Legaults یک کارت گرافیک از یک خرده فروش محلی خرید.

این وضعیت شخصی را به ذهن متبادر می کند که یک RTX 4090 از Newegg خرید و به جای کارت گرافیک 1599 دلاری، جعبه ای پر از وزنه برای او فرستاده شد. حتی Gamers Nexus نیز با بازگرداندن یک CPU (در یک بسته باز نشده) که Newegg ادعا می‌کرد آسیب دیده بود، مشکل مشابهی داشت.

بنابراین، بهترین راه برای محافظت از خود در هنگام دریافت اقلام تقلبی چیست؟ به غیر از خرید از خرده‌فروش‌های محلی، برخی از گیمرها می‌گویند که همیشه خودشان یک قطعه سخت‌افزار گران‌قیمت را به‌عنوان مدرکی از محتویات آن باز می‌کنند. این ممکن است شدید به نظر برسد، و هیچ تضمینی وجود ندارد که حتی کار کند، اما به راحتی می توان فهمید که چرا افراد بیشتری این کار را انجام می دهند.منبع