آمازون اولین نگاهی به دیش های اینترنتی ماهواره ای Project Kuiper به اشتراک می گذارد

این غول تجارت الکترونیک در حال توسعه زیرساخت‌های خود قبل از تولید انبوه واحدها است و از تخصص خود در تولید سخت‌افزارهای مصرفی مانند جعبه‌های Fire TV و بلندگوهای هوشمند Echo استفاده خواهد کرد. انتظار می رود دو نمونه اولیه ماهواره در ماه های آینده به فضا پرتاب شوند و با فرض اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود، آمازون می تواند مدل های تولیدی خود را تا نیمه اول سال 2024 در فضا قرار دهد.منبع

آمازون همچنین در حال توسعه یک مدل مربعی کوچکتر 7 اینچی است که تنها یک پوند ترازو را پایین می آورد. سرعت این نسخه کوچک 100 مگابیت بر ثانیه است و می تواند برای مصرف کنندگان مقرون به صرفه یا مشتریان سازمانی که به دنبال اتصال دستگاه های اینترنت اشیا هستند ایده آل باشد.

تراشه های Prometheus به پایانه های مشتری محدود نمی شود. آمازون گفت که این سخت افزار را می توان در ماهواره های Project Kuiper و آنتن های دروازه زمینی نیز یافت و در توانایی هر ماهواره برای پردازش تا 1 ترابیت بر ثانیه ترافیک نقش اساسی دارد.

چرا مهم است: آمازون یک نگاه اولیه به سه مفهوم طراحی ظرف را به اشتراک گذاشته است که سرویس اینترنت ماهواره‌ای Project Kuiper را لنگر می‌اندازد. این ظروف که به عنوان پایانه های مشتری شناخته می شوند، اساساً آنتن هایی در فضای باز هستند که برای ارتباط بی سیم با ماهواره هایی که از بالای سرشان عبور می کنند طراحی شده اند.

پایانه های مشتری توسط یک تراشه باند پایه طراحی شده سفارشی که با نام رمز “Prometheus” توسعه داده شده است، تغذیه می شوند. آمازون گفت این تراشه قدرت پردازش یک تراشه مودم 5G مانند تراشه های مورد استفاده در گوشی های هوشمند را با قابلیت یک ایستگاه پایه سلولی که می تواند هزاران اتصال همزمان را مدیریت کند و توانایی یک آنتن بک هاول مایکروویو برای پشتیبانی از اتصالات نقطه به نقطه ترکیب می کند.

در طرف مقابل این طیف، یک طراحی با پهنای باند بالا برای برنامه‌های دولتی، مخابراتی و سازمانی قرار دارد. آمازون می گوید این مدل با ابعاد 19 در 30 اینچ قادر به ارائه سرعت تا 1 گیگابیت در ثانیه خواهد بود.

ترمینال استاندارد تقریباً 11 اینچ مربع، ضخامت یک اینچ، و وزن کمتر از 5 پوند (بدون براکت نصب) است، طبق گفته آمازون، این مدل می تواند سرعتی تا 400 مگابیت در ثانیه داشته باشد و هزینه تولید آن کمتر از 400 دلار است.