آمازون با تسویه حساب 5.8 میلیون دلاری FTC در مورد نقض حریم خصوصی Ring که شامل جاسوسی کارکنان از مشتریان می شود موافقت کرد.

رینگ سال‌ها است که با شکایت‌هایی در مورد مسائل حریم خصوصی روبرو بوده است. مشارکت آن با پلیس، که در آن فیلم‌هایی از محصولات رینگ بدون رضایت مشتریان به مقامات ارائه می‌کرد، انتقادهای زیادی را برانگیخت. بنیاد مرز الکترونیک (EFF) در سال 2020 اعلام کرد که چندین ردیاب شخص ثالث جاسازی شده را در برنامه Ring Android شناسایی کرده است که «انبوهی» از اطلاعات شخصی را می‌گیرند و با شرکت‌هایی از جمله فیس‌بوک به اشتراک می‌گذارند. و یک مهندس آمازون زمانی گفت که این شرکت باید برای همیشه تعطیل شود.

ما الکسا را ​​با حفاظت از حریم خصوصی قوی و کنترل‌های مشتری ساختیم، Amazon Kids را مطابق با COPPA طراحی کردیم و قبل از گسترش Amazon Kids برای الکسا، با FTC همکاری کردیم. به‌عنوان بخشی از تسویه حساب، موافقت کردیم که تغییرات کوچکی در شیوه‌های از قبل قوی خود ایجاد کنیم و نمایه‌های فرزند را که بیش از 18 ماه غیرفعال بوده‌اند حذف می‌کنیم، مگر اینکه والدین یا قیم آنها را انتخاب کند.

در توافقی جداگانه، آمازون با پرداخت 25 میلیون دلار به دلیل اتهامات نقض حقوق حریم خصوصی کودکان با حذف نکردن ضبط‌های الکسا به درخواست والدین موافقت کرد. همچنین گفته می شود که ضبط ها را بیش از حد لازم نگه داشته است.

به روز رسانی: آمازون بیانیه زیر را در مورد تسویه حساب FTC داده است.

چه اتفاقی افتاده؟ آمازون پس از اینکه آژانس کشف کرد که Ring به کارمندان و پیمانکاران اجازه دسترسی به محتوای ویدئویی مشتریان را می دهد، با یک تسویه حساب 5.8 میلیون دلاری با کمیسیون تجارت فدرال (FTC) موافقت کرد. یکی از کارمندان سابق رینگ در سال 2017 توانست ماه ها از کاربران زن از طریق دوربین های اتاق خواب و حمام آنها جاسوسی کند.

در ژانویه 2019، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه به کارمندان Ring در سراسر جهان اجازه دسترسی به فیدهای ویدیویی رمزگذاری نشده از خانه مشتریان داده شد. یک سال بعد، رینگ به سناتورهای آمریکایی، که رویه‌های امنیتی شرکت را زیر سوال برده بودند، گفت که چهار کارمند را به دلیل دسترسی نادرست به فیلم‌های ویدئویی مشتریان اخراج کرده است.

قرارداد 20 ساله ای که اکنون FTC با Ring منعقد کرده است، شامل افشای میزان دسترسی شرکت و پیمانکارانش به داده های خود به مشتریان است. علاوه بر جریمه 5.8 میلیون دلاری که برای بازپرداخت مشتری خواهد بود، Ring ملزم به اجرای برنامه حفظ حریم خصوصی و امنیتی با پادمان‌های جدید در مورد بازبینی انسانی ویدیوها و حذف کلیه داده‌ها، مدل‌ها و الگوریتم‌های مشتری است که از هر فیلم ویدیویی به‌طور غیرقانونی به دست می‌آید. بررسی شده.

FTC کشف کرد که در سال 2017، کارگران Ring ویدئوهایی از حداقل 81 مشتری زن و سایر کارمندان ضبط شده در محصولات شرکت را مشاهده کردند.

FTC گفت: “در نتیجه این دسترسی خطرناک و گسترده و نگرش ضعیف نسبت به حریم خصوصی و امنیت، کارمندان و پیمانکاران شخص ثالث قادر به مشاهده، دانلود و انتقال داده های ویدئویی حساس مشتریان برای اهداف خود شدند.”

هکرها نه تنها قادر به دسترسی به ویدیوهای ذخیره شده، پخش جریانی ویدیوی زنده و نمایه حساب‌های تقریباً 55000 مشتری آمریکایی بودند، بلکه از اینترکام دو طرفه دوربین‌های Ring برای آزار، تهدید و توهین به مصرف‌کنندگان، از جمله افراد مسن و کودکان نیز استفاده کردند. FTC می نویسد.

رینگ سال‌ها پیش، خیلی قبل از شروع تحقیقات FTC، به‌سرعت به مشکلات موجود پرداخت. تمرکز ما بر ارائه محصولات و ویژگی‌هایی که مشتریانمان دوست دارند بوده و باقی می‌ماند، در حالی که تعهد خود را برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت آنها حفظ می‌کنیم.



منبع

Ring همچنین توسط FTC به دلیل نقض حریم خصوصی ناشی از کمبود امنیت در دستگاه های خود مورد انتقاد قرار گرفت. این آژانس دریافت که هکرها می‌توانند از پر کردن اعتبار و حملات بی رحمانه برای دسترسی به حساب‌های مشتریان استفاده کنند. علیرغم وقوع این حوادث در سال‌های 2017 و 2018، Ring تا سال 2019 احراز هویت چند عاملی را معرفی نکرد. FTC گفت: «حتی در آن زمان، اجرای بی‌رویه اقدامات امنیتی اضافی توسط Ring، کارایی آنها را مختل کرد.

یک کارمند هزاران ویدیو از مشتریان زن را در اتاق خواب و حمام خود مشاهده کرد و تنها زمانی متوقف شد (و اخراج شد) که کارمند دیگری متوجه شد که آنها چه می کنند.

در آمازون، ما مسئولیت های خود را در قبال مشتریان و خانواده های آنها بسیار جدی می گیریم. دستگاه‌ها و خدمات ما برای محافظت از حریم خصوصی مشتریان و ارائه کنترل بر تجربه مشتریان ساخته شده‌اند. در حالی که ما با ادعاهای FTC در مورد الکسا و رینگ مخالفیم و نقض قانون را انکار می کنیم، این تسویه حساب ها این مسائل را پشت سر گذاشتیم.

علاوه بر اجازه دسترسی به ویدیوهای مشتریان، تحقیقات FTC نشان داد که Ring، که توسط آمازون در سال 2018 خریداری شد، در اجرای اصول حفاظت از حریم خصوصی و امنیتی شکست خورده است و هکرها را قادر می‌سازد تا کنترل حساب‌ها، دوربین‌ها و ویدیوهای مشتریان را در دست بگیرند. مسائل امنیتی بین سال های 2016 تا 2020 وجود داشت.

بخونید:  Intel Core i9-14900KF appears on Geekbench, nearly reaching 6GHz