آمازون تایید کرد که رکورد 18000 کارمند خود را رها می کند

سال گذشته برای کارمندان شرکت فناوری سال سختی بود. توییتر، اچ پی، متا، لیفت، مایکروسافت، اسنپ، رابینهود و بسیاری دیگر اعلام کردند که نیروی کار خود را کاهش می دهند.



منبع

آمازون در اوج همه‌گیری، قبل از اینکه بسیاری از مصرف‌کنندگان به خرید سنتی بازگشتند و با افزایش شدید تورم و هزینه‌های زندگی، مخارج خود را مهار کنند، ثروت خود را رونق دید.

در ماه نوامبر، نیویورک تایمز گزارش داد که آمازون قصد دارد حدود 10000 نفر را در مشاغل شرکتی و فناوری اخراج کند. کاهش فوراً شروع شد و بسیاری از آنها بر سازمان دستگاه‌های آمازون، بخش خرده‌فروشی و منابع انسانی متمرکز شدند.

هزاران کارمند در حال حاضر شغل خود را از دست داده اند، و اخراج های بسیار بیشتری در راه است – رقمی بالاتر از حد انتظار. مدیر عامل آمازون، اندی جاسی، نوشت که بررسی امسال روند برنامه ریزی سالانه آمازون با توجه به اقتصاد نامطمئن و استخدام سریع شرکت برای همگام شدن با تقاضا در طول همه گیری، دشوارتر بوده است. به این ترتیب، تعداد نقش های حذف شده به 18000 افزایش می یابد. جاسی اضافه کرد که چندین تیم تحت تأثیر قرار گرفته اند، اگرچه اکثر حذف ها از فروشگاه های آمازون و سازمان های PXT انجام می شود.

این کاهش حدود 5 درصد از نیروی کار شرکتی آمازون و 1.2 درصد از کل 1.5 میلیون کارمند آمازون را تشکیل می دهد. آنها بزرگترین دور اخراج در تاریخ شرکت و بیشترین تعداد اخراج در میان شرکت های فناوری که کارمندان خود را کاهش می دهند در ماه های اخیر است.

بخونید:  اکنون می توان ویندوز XP را به صورت آفلاین فعال کرد

به طور خلاصه: آمازون در حال پیوستن به تعداد فزاینده شرکت هایی است که کارکنان خود را اخراج می کنند، زیرا اقتصاد جهانی همچنان بر کسب و کارها تأثیر می گذارد. این غول فناوری با رها کردن 18000 کارگر، که برخی از آنها تا دو هفته دیگر متوجه اخراج شده‌اند، بزرگ‌ترین دور کاهش شغل را در تاریخ خود آغاز می‌کند.

جاسی گفت که از آنجایی که تصمیم برای اخراج بیشتر کارکنان زودتر فاش شد – وال استریت ژورنال رقم اصلاح شده را قبل از پست مدیر عامل فاش کرد – او این خبر را زودتر به اشتراک گذاشت، نه اینکه ابتدا با کسانی که مستقیماً تحت تأثیر قرار می گیرند صحبت کند. این بدان معناست که بسیاری از کارکنانی که رها می شوند تا 18 ژانویه به سرنوشت خود پی نخواهند برد. این می تواند به معنای دو هفته طولانی و پر استرس برای کسانی باشد که می ترسند شغلشان در خطر باشد.