آمازون در حال تعطیل کردن DPReview است که مسلماً برترین سایت بررسی دوربین های دیجیتال است

تصویر بزرگ: یکی از طولانی ترین سایت های بازبینی اینترنت به زودی خاموش می شود. Digital Photography Review یا به اختصار DPreview در سال 1998 توسط فیل آسکی تأسیس شد و به سرعت به مقصدی پیشرو برای بررسی دوربین های دیجیتال و لنزها، راهنماهای خرید، گالری های نمونه و موارد دیگر تبدیل شد. این سایت خارج از لندن مستقر بود و یک انجمن اجتماعی فعال داشت که در نهایت توجه آمازون را به خود جلب کرد.

اعتبار تصویر: دوربین توسط Gidon Wessner، Silhouette اثر Francois Olwageمنبع

در مورد آینده بلندمدت DPReview و آرشیو سالها محتوای آن، خوب … خوش بینانه به نظر نمی رسد. کاملاً قابل قبول است که بسیاری از محتوای سایت باید از طریق پروژه های قدیمی مانند Wayback Machine ادامه یابد.

DPReview تا 10 آوریل فعال خواهد ماند، در این زمان سایت قفل خواهد شد و پس از آن برای مدت محدودی فقط در حالت فقط خواندنی در دسترس خواهد بود. کسانی که محتوایی در سایت دارند می توانند تا 6 آوریل درخواست دانلود مطالب خود را داشته باشند – پس از آن، درخواست ها تکمیل نمی شوند. کانال YouTube TV DPReview نیز بسته خواهد شد.

با توجه به اخراج‌های اخیر آمازون و کاهش صنعت دوربین‌های دیجیتال مستقل، اخبار مربوط به تعطیلی آن چندان غافلگیرکننده نیست، اما با این وجود غم‌انگیز است. سایت‌هایی مانند DPreview و دیگران بدون شک به خوانندگان بی‌شماری (از جمله خود من) کمک کردند تا در زمانی که این هنر هنوز کمی جادو داشت (یعنی قبل از اینکه همه یک تلفن هوشمند در جیب خود داشته باشند) اطلاعات بیشتری در مورد عکس دیجیتال بیاموزند.

بخونید:  Valve به پشتیبانی Steam برای ویندوز 7، 8 و 8.1 پایان می دهد

در اواسط سال 2007، غول تجارت الکترونیک DPReview را با مبلغی نامشخص خریداری کرد. در آن زمان، جف بزوس، بنیانگذار و مدیر عامل آمازون گفت که این سایت معتبرترین منبع برای صحبت مستقیم در مورد دوربین های دیجیتال جدید است. با وجود تغییر مالکیت، سایت به طور مستقل به فعالیت خود ادامه داد.

در یک اطلاعیه غافلگیرکننده در DPreview، مدیر کل اسکات اورت گفت که تصمیم برای تعطیل کردن فروشگاه به عنوان بخشی از بررسی برنامه عملیاتی سالانه آمازون در اوایل سال جاری گرفته شد. نیازی به گفتن نیست که اعضای انجمن DPReview از تصمیم آمازون راضی نیستند.