آمازون هشت فروشگاه دیگر آمازون گو را در آخرین تمرین کاهش هزینه می‌بندد

چه اتفاقی افتاده؟ آمازون در حالی که این غول فناوری به کمربند خود ادامه می دهد، هشت فروشگاه بدون صندوق خود را به طور دائم تعطیل می کند. چهار فروشگاه از فروشگاه های آسیب دیده در سانفرانسیسکو، دو فروشگاه در شهر نیویورک و دو فروشگاه در سیاتل قرار دارند. آنها تا اول آوریل به فعالیت خود ادامه می دهند.

آمازون اضافه کرد که به فرمت Amazon Go متعهد است و همچنان به یادگیری اینکه کدام مکان ها و ویژگی ها با اکثر مشتریان طنین انداز می شود، ادامه می دهد. همچنین به بازگشایی فروشگاه های جدید ادامه خواهد داد – Geekwire گزارش می دهد که اخیراً یک فروشگاه جدید در جنوب سیاتل افتتاح شده است.

این اعلامیه تقریباً یک سال از روزی می‌گذرد که آمازون اعلام کرد تمام فروشگاه‌های فیزیکی Amazon Books خود را در ایالات متحده و بریتانیا و همچنین فروشگاه‌های 4 ستاره آمازون و فروشگاه‌های پاپ آپ باقی مانده آمازون را تعطیل می‌کند. در مجموع، تقریباً 70 فروشگاه تعطیل شدند زیرا تمرکز آن به Amazon Fresh، Go، Whole Foods و فناوری بدون صندوق آن معطوف شد.

آمازون یکی از غول‌های فناوری است که اکنون که دوران رونق همه‌گیری به پایان رسیده و اقتصاد جهانی دچار تزلزل شده است، کارمندان خود را کاهش داده و پروژه‌ها را متوقف می‌کند. این شرکت در ماه ژانویه رکورد کاهش 18000 شغلی را اعلام کرد، برنامه های ده ها انبار ایالات متحده را می بندد و آنها را رها می کند و ساخت و ساز دومین دفتر مرکزی خود را در ویرجینیا متوقف می کند، جایی که قصد دارد تا سال 2030 25000 کارگر را استخدام کند.

بخونید:  اوکراین مزرعه ربات روسی را که یک میلیون حساب جعلی را که اطلاعات نادرست منتشر می‌کردند، تعطیل کرد

هنگامی که اولین فروشگاه آمازون گو در سال 2018 در سیاتل و پس از تاخیری طولانی افتتاح شد، فناوری Just Walk Out آن که به خریداران اجازه می دهد اقلام را از قفسه ها بردارند و آن را ترک کنند، به عنوان آینده خرید مورد ستایش قرار گرفت: بدون صف، صندوق یا ثبت نام، با صورتحساب به طور خودکار به حساب آمازون شخص در هنگام خروج شارژ می شود. از آن زمان تا کنون، بیش از 40 فروشگاه در پنج ایالت مختلف راه اندازی شده و حتی به لندن راه یافته اند، جایی که نام آمازون Fresh نامیده می شود.

اما همه فروشگاه ها موفق نیستند. آمازون در بیانیه‌ای در رابطه با این هشت بسته اعلام کرد: «مانند هر خرده‌فروش فیزیکی، ما به صورت دوره‌ای مجموعه فروشگاه‌های خود را ارزیابی می‌کنیم و در طول مسیر تصمیم‌های بهینه‌سازی می‌گیریم».

در جاهای دیگر، آمازون یکی از دو مکان Fresh Pickup را در سیاتل در ژانویه بست و یکی از فروشگاه‌های Amazon Fresh در لندن پس از 18 ماه کار بسته می‌شود. همچنین گزارشی از The Information نشان می‌دهد که حداقل هفت مکان تازه‌ساخته آمازون Fresh در ایالات متحده به عنوان فروشگاه‌های “زامبی” خالی هستند.

آمازون اعلام کرد که با کارمندانی که تحت تأثیر این تعطیلی قرار گرفته‌اند کار می‌کند تا نقش‌های جدید در شرکت را شناسایی کند، از جمله در سایر فروشگاه‌های Go نزدیک یا سایت‌های عملیات آمازون.منبع