آیا آمازون در شرف تصاحب EA است؟ به نظر می رسد هیچ کس به طور قطعی نمی داند

شایعه ساز: اوایل امروز اینترنت مملو از شایعاتی بود مبنی بر اینکه آمازون در حال خرید EA است. این باعث افزایش قیمت سهام الکترونیک آرتز شد، اما این اتهامات از آن زمان توسط تیم بازار سهام CNBC مورد مناقشه قرار گرفت. با این حال، برخی بر این باورند که آمازون اعلامیه‌ای را اعلام خواهد کرد، نه امروز.

شایعات مبنی بر اینکه این شرکت در شرف خرید بود، باعث شد که قیمت سهام EA حدود 15 درصد افزایش یابد. در زمان نگارش این مقاله اندکی کاهش یافته است، اما در 133 دلار باقی مانده است، از بالاترین قیمت 127 دلاری دیروز.

با توجه به ادغام تعداد زیادی از توسعه‌دهندگان و ناشران عظیم در صنعت بازی‌های ویدیویی در سال گذشته و روشی که EA برای مدت طولانی به دنبال خریداران بوده است، قابل درک است که چگونه شایعات به راحتی باور می‌شوند.

USA Today یکی از اولین کسانی بود که ادعای خرید قریب الوقوع EA توسط آمازون را با ذکر منبع GLHF، یک وب سایت صنعت بازی های ویدیویی سوئدی، گزارش داد. جالب اینجاست که قبلاً شنیده بودیم که EA سعی دارد خود را به یک غول استریم بفروشد و قبلاً با آمازون، اپل و دیزنی در حال مذاکره بوده است.

در اخبار مرتبط، هفته گذشته شاهد بودیم که Embracer Group که قبلاً مالک THQ Nordic، Gearbox Interactive، Square Enix Montréal و بسیاری دیگر است، خریدهای بیشتری را از داخل صنعت بازی، از جمله Limited Run Games و Tripwire Interactive اعلام کرد.

منبع