آیا اندروید به ذخیره نیاز دارد؟ اگر بله، در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

بدیهی است که این ممکن است باعث ایجاد نگرانی در گوگل شود. اندروید برای جلوگیری از خروج آنها از بازار جستجوی موبایل ایجاد شد. بنابراین آنها باید نگران باشند که از دست دادن کنترل اندروید باعث این اتفاق شود. اما ما فکر می کنیم که این یک مدل قدیمی است.

ما اخیراً در مورد کوالکام زیاد نوشته‌ایم و از چشم‌انداز رشد ضعیف آن ابراز تاسف کرده‌ایم. همانطور که اشاره کردیم، قلب مشکل آنها این است که (احتمالا) اپل را به عنوان یک مشتری از دست می دهند و در عین حال اپل غیرقابل توقف به نظر می رسد و ظاهراً در همه جا سهمی به دست می آورد.

آیا فکر می کنید اندروید نیاز به ذخیره سازی دارد؟

یک اندروید منبع باز احتمالاً از تزریق عظیم انرژی و منابع از بقیه اکوسیستم لذت خواهد برد. سازندگان گوشی و تامین کنندگان تراشه همگی انگیزه زیادی برای مشارکت در این پروژه خواهند داشت. نگهداری از یک سیستم عامل حتی برای شرکتی با اندازه گوگل گران است. چرا این هزینه ها را به برخی دیگر از اعضای با انگیزه بنیاد Android پرداخت نکنید. اگر به خوبی انجام شود، این می تواند به پیشرفت های قابل توجهی در بسیاری از مسائل فنی، پراکندگی و امنیت در بالا منجر شود.

به عبارت دیگر، مشکل کوالکام اندروید است.

گوگل همچنان می‌تواند با سازندگان گوشی قرارداد ببندد تا گوگل را به‌عنوان موتور جستجوی پیش‌فرض اندروید حفظ کند، درست مانند اپل. این گران خواهد بود، اما نه به گرانی میلیاردها دلاری که سالانه به اپل می پردازند. سازندگان گوشی همچنان می‌خواهند به Google Apps (G-Suite، Mail، Maps و غیره) مجوز بدهند و Google توانایی خود را برای تأثیرگذاری بر کد از دست نخواهد داد.

اندروید وضعیت خوبی ندارد. پس از 16 سال حضور در بازار، اندروید همچنان به شدت پراکنده است. این امر به توسعه دهندگان نیاز دارد که صدها نسخه از برنامه خود را بسازند و مصرف کنندگان با مجموعه ای گیج کننده از رابط های کاربری روبرو هستند. توسعه دهندگان عمیقاً از این موضوع ناامید شده اند.

بخونید:  یکی از کارکنان کمیسیون اروپا به دلیل گفتن اینکه Call of Duty روی «پلی استیشن من» باقی خواهد ماند مورد انتقاد قرار گرفت.

یادداشت ویراستار:
نویسنده مهمان، جاناتان گلدبرگ، بنیانگذار D2D Advisory، یک شرکت مشاوره چند منظوره است. جاناتان استراتژی‌های رشد و اتحادهایی را برای شرکت‌هایی در صنعت موبایل، شبکه، بازی و نرم‌افزار ایجاد کرده است.

بقیه جهان مشکل را می بینند، اما یا توانایی ساخت یک جایگزین واقعی را ندارند یا خود را به سرهم بندی کردن لبه ها کنار گذاشته اند. ما اخیراً با یکی از ذینفعان اصلی اکوسیستم صحبت کردیم که به دنبال راهی برای پیشرفت بود، اما تنها گزینه‌هایی که آنها شناسایی کرده بودند یا بیهوده به نظر می‌رسیدند (تمام فروشندگان گوشی را با هم همکاری کنید) یا فقط در لبه‌ها بیشتر سرهم‌آوری می‌کردند.

به نظر می رسد این بهترین، اگر نه تنها، راه برای ذخیره اندروید است. هر دو، بهبود پایگاه کد آن و جلوگیری از تسلط هر شرکتی بر آن. بدون شک، گوگل این گام را تنها با ترسی بسیار زیاد انجام می دهد، اما در این مرحله ما گزینه های کمی دیگر و دلایل بسیار زیادی برای اتخاذ آن می بینیم.

ما فکر می کنیم یک راه حل آسان برای همه اینها وجود دارد. با حروف آبی غول پیکر با طرح کلی بنفش نئون نوشته شده است. گوگل باید اندروید را واقعاً متن باز کند. نه نیمی از پروژه منبع باز اندروید (AOSP) که امروز دارند، اما به طور کامل به پایه خود تبدیل شده یا به افراد خوب بنیاد لینوکس واگذار شده است.

گوگل همچنین می‌تواند نگران باشد که هر دارنده مجوز اندروید نسخه خود را از کاربران مخدوش کننده سیستم عامل ایجاد کند. اوه صبر کنید، ما قبلا آن را داریم.

برای سال‌های متمادی، حتی به نظر می‌رسید که آنها در حال ساخت یک سیستم‌عامل جایگزین، Fuschia هستند، اما به نظر می‌رسد که با کاهش مشاغل اخیر آنها به پایان رسیده است. و بیایید سیستم عامل کروم آنها را فراموش نکنیم که در لپ تاپ های ارزان قیمت نسبتاً موفق است، اما می تواند از توجه متمرکز نیز استفاده کند. گوگل می‌داند که به اندروید نیاز دارند، و … خوب، به نظر می‌رسد که واقعاً همین است. خیلی مهم است که بتوان آن را رها کرد، آنقدر مهم نیست که واقعاً روی آن تمرکز کرده و آن را برطرف کنیم.

بخونید:  بلیزارد سیستم مورد نیاز رایانه شخصی راه اندازی دیابلو 4 را فاش کرد: 32 گیگابایت رم و RTX 3080 برای 4K

گوگل همچنین به درستی نگران است که تغییر سیاست های حفظ حریم خصوصی (به ویژه شفافیت ردیابی اپلیکیشن اپل) ترافیک داخلی را برای شرکت به تبلیغات بسیار استراتژیک تر می کند. در حالی که این یک نگرانی قانونی است، ما تصور می کنیم گوگل می تواند اقداماتی را برای اطمینان از برآورده شدن نیازهای آنها در این زمینه انجام دهد. مهمتر از همه، با کنار گذاشتن کنترل اندروید، گوگل می تواند یک آسیب پذیری ضد تراست بسیار بزرگ را حذف کند. اسکن بسیاری از موارد نظارتی علیه Google و Android در قلب بسیاری از آنها قرار دارد.

اعتبار سرصفحه: majamakiمنبع

چرا مهم است: اندروید یک آشفتگی داغ است. گوگل باید آن را واقعاً متن باز کند. این امر آنها را از آسیب پذیری ضد تراست رها می کند و انرژی زیادی را به پروژه القا می کند.

هر پروژه منبع باز اصلی به شدت به شرکت هایی وابسته است که زمان مهندسی قابل توجهی را در اختیار دارند. لینوکس با سهم بسیار زیادی از زمان اینتل ساخته شد. گوگل به راحتی می تواند این مدل را تقلید کند. گوگل همچنین می‌تواند نگران باشد که هر دارنده مجوز اندروید نسخه خود را از کاربران مخدوش کننده سیستم عامل ایجاد کند. اوه صبر کنید، ما قبلا آن را داریم.

برای سازندگان گوشی، مشکلات دردناک است. آنها در موقعیتی گیر کرده‌اند که در آن آزادی عمل کمی برای تمایز در بالای یک سیستم عامل رایگان دارند و بسیاری از تلاش‌های آنها برای انجام این کار فقط به مشکل تکه تکه شدن می‌افزاید. یکی از تنها اهرم هایی که برای آنها باقی مانده است، کاهش قیمت است، با ASP ها (ارائه دهندگان خدمات برنامه) در بیشتر بازارها کاهش می یابد. و در حالی که آنها تلاش می کنند گوشی های با قیمت بالاتر را با مدل های 2000 دلاری در راه به بازار عرضه کنند، ساخت این گوشی ها گران است و بعید به نظر می رسد به اندازه ای بفروشند که ارقام سهم بازار را تغییر دهد. و بنابراین اپل همچنان به جذب اکثریت قریب به اتفاق سود این بخش ادامه می دهد.

بخونید:  ایلان ماسک این هفته 3.58 میلیارد دلار دیگر از سهام تسلا را فروخت

مهمتر از همه، مالک اندروید، گوگل، به نظر می رسد عمیقا در مورد سیستم عامل خود مبهم است. آنها هیچ تلاش واقعی برای رفع مشکلات ریشه ای انجام نداده اند – به ویژه در مورد پراکندگی، امنیت و حریم خصوصی. آنها دقیقاً هیچ کاری انجام نمی دهند. آنها ابزارهای زیادی اختراع کرده اند تا کدنویسی برای برنامه های اندروید و وب را آسان تر کنند. اما این گوگل است که ما در مورد آن صحبت می کنیم، و گاهی اوقات به نظر می رسد که آنها توجه یک کودک نوپا را دارند که احتمالاً به نسخه ریتالین نیاز دارد.

نمودار توزیع نسخه اندروید

ما بسیاری از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار را می‌شناسیم که اصرار دارند خارج از اصول از تلفن اندرویدی استفاده کنند، اما حباب‌های پیام سبز آن‌ها به عنوان استثناء مشخص می‌شوند. مصرف کنندگان، به ویژه مصرف کنندگان جوان (معروف به مشتریان آینده) iOS را با حاشیه های زیادی ترجیح می دهند. نتیجه این است که کاربران iOS برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها بسیار بهتر از کاربران اندروید درآمد کسب می‌کنند و باعث می‌شود که بسیاری از این پلتفرم به‌کلی اجتناب کنند.