آیا عجله طلا تمام شده است؟ ChatGPT و سایر هوش مصنوعی ها شاهد کاهش تعداد کاربران هستند

چندین تئوری در توضیح این افت ارائه شده است. ممکن است مردم از توهم AI و تولید اطلاعات نادرست ظاهراً از هوا خسته شده باشند. کاهش کیفیت که می تواند به دلیل تلاش OpenAI برای کاهش هزینه های اجرای ربات باشد.

ارقام مشابه وب همچنین کاهش تعداد بازدیدکنندگان برای Microsoft Bing، Google Bard و Character.AI را نشان می‌دهد که نشان می‌دهد این روند فراتر از ChatGPT گسترش می‌یابد.

در ماه فوریه گزارش شد که ChatGPT پس از افزودن 100 میلیون کاربر تنها در دو ماه، به سریع‌ترین “برنامه” در حال رشد در تمام دوران تبدیل شده است – اگرچه اخیراً توسط Threads متا شکست خورده بود.

هوش مصنوعی مولد به کلید واژه صنعت فناوری در سال 2023 تبدیل شده است. شرکت‌ها برای پیاده‌سازی آن در محصولات خود عجله دارند، حتی زمانی که مناسب نیست، و گزارش‌های دائمی درباره از دست دادن شغل و ترس از هوش مصنوعی سرکش که بشریت را نابود می‌کند، وجود دارد.

مقررات و قوانین جدید پیرامون هوش مصنوعی در اروپا، پرونده های قضایی متعدد، نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی، و دانشجویان (که از این ابزار برای نوشتن مقالات استفاده می کنند) که در تعطیلات تابستانی خود می روند نیز می توانند کاهش تعداد کاربران را توضیح دهند. حتی ممکن است نرده‌های محافظی که OpenAI ایجاد کرده است، برخی افراد را به سمت هوش مصنوعی‌های جایگزین بدون سانسور سوق داده است.

اما علیرغم اینکه شرکت‌ها می‌خواهند از هوش مصنوعی استفاده کنند، هر زمان که ظاهر می‌شود خشم عمومی زیادی را شاهد بوده‌ایم. اخبار مبنی بر اینکه سکانس آغازین بازی Secret Invasion تا حدی توسط هوش مصنوعی ساخته شده است، مانند استفاده از آن توسط توسعه دهنده Myst، سیان در آخرین بازی خود، اعتراضات زیادی را به همراه داشت.

بخونید:  Fallout: New Vegas تا اول ژوئن در فروشگاه Epic Games رایگان است

با این حال، واشنگتن پست گزارش می دهد که تعداد افرادی که این برنامه را دانلود کرده و از وب سایت ChatGPT بازدید می کنند، در ماه گذشته کاهش یافته است. بر اساس داده های شرکت اینترنتی Similarweb، ترافیک موبایل و دسکتاپ در ژوئن نسبت به ماه قبل 9.7 درصد کاهش داشته است. علاوه بر این، داده‌های Sensor Tower نشان می‌دهد که دانلود اپلیکیشن آیفون که در ماه می راه‌اندازی شد، از زمان اوج‌گیری در اوایل ژوئن به‌طور پیوسته کاهش یافته است.

کمتر کاربران هوش مصنوعی مولد به این معنی نیست که این صنعت در حال ناپدید شدن است، اما می تواند نشان دهنده کاهش سرعت در تبلیغات پیرامون این ابزارها باشد. و این در نهایت می تواند برای همه چیز خوبی باشد.منبع

به طور خلاصه: آیا انقلاب هوش مصنوعی سرعت خود را از دست داده است؟ بر اساس ارقام جدید، تعداد افرادی که از وب سایت ChatGPT بازدید می کنند برای اولین بار کاهش یافته است. آیا این می تواند به معنای کاهش علاقه به چت بات ها باشد یا عوامل دیگری پشت این رکود وجود دارد؟

جالب توجه است که یک نظرسنجی در ماه می نشان داد که در حالی که اکثر آمریکایی ها نام ChatGPT را شنیده اند، تنها تعداد کمی از آن استفاده کرده اند.