آیا می دانستید که آمازون دستگاه های الکترونیکی کوچک قدیمی شما را به صورت رایگان بازیافت می کند؟

آشغال شما به شریک بازیافت شخص ثالث آمازون Re-Teck فرستاده می شود، که هر گونه علائم شناسایی یا اطلاعات شخصی را پاک یا از بین می برد، سپس آن را برای “بازیابی مواد” ارسال می کند. آمازون توصیه می‌کند قبل از ارسال درایوها، بازنشانی کارخانه‌ای یا صفر کردن آن‌ها را انجام دهید، اما این پیش‌نیاز نیست، به‌ویژه برای دستگاه‌های غیر کاربردی. آمازون همچنین پیشنهاد می‌کند ابتدا صفحه تجارت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا هر یک از زباله‌های الکترونیکی شما واجد شرایط معامله در سایر خریدها هستند زیرا این دو برنامه متفاوت هستند.

چرا مهم است: با تلفن های قدیمی، هارد دیسک های خراب و سایر دستگاه های الکترونیکی خود چه می کنید؟ خانواده من یک کشوی آشغال دارند. من همیشه قول می دهم که زباله های الکترونیکی را تمیز کنم و به یک بازیافت ببرم، اما هرگز این کار را نمی کنم. نزدیکترین بازیافت یک ساعت با من فاصله دارد، بنابراین انجام این سفر چندان راحت نیست. یه روزی شاید

در آخر هفته، The Verge متوجه توییتی از دیو زتز، فن‌شناس، شد که به این نکته اشاره می‌کرد که آمازون یک برنامه بازیافت الکترونیک کوچک دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اقلام را بسته بندی کنید و از طریق پورتال بازیافت آمازون برای برچسب حمل و نقل درخواست دهید. سپس بسته را در فروشگاه UPS محلی خود تحویل بگیرید. یا، اگر کاری دارید که وانت‌های معمولی دارید، آن را با بقیه بسته‌های خروجی قرار دهید.

این برنامه برای همه، نه فقط اعضای Prime یا مشتریان آمازون، باز است، اما بدون محدودیت نیست. تلویزیون‌ها، دکل‌های رایانه شخصی یا سایر لوازم بزرگ واجد شرایط نیستند. با این حال، Re-Teck همه مظنونان آشکار کوچکتر مانند گوشی های هوشمند، کتابخوان های الکترونیکی، تبلت ها، شارژرها، کنسول های بازی، کنترلرها، صفحه کلیدها و سایر لوازم جانبی را می پذیرد. اساساً هر چیزی که بتواند در یک جعبه کوچک جا شود باید قابل قبول باشد. با این حال، بازیافت باتری‌های شل یا دستگاه‌هایی که سلول‌های برق نشتی یا متورم دارند را نمی‌گیرد.

سایت بازیافت حاصل نیز تحت نام دامنه “amazonrecycling” میزبانی می شود. علیرغم دشواری یافتن آن به صورت ارگانیک، پس از رسیدن به آنجا، یک فرم وب برای پر کردن اطلاعات مناسب، از جمله نام، آدرس، ایمیل، و دستگاه‌های موجود در محموله پیدا خواهید کرد. پس از ثبت نام، یک برچسب حمل و نقل برای ارسال به بسته دریافت خواهید کرد.