آیا می دانستید که آمازون دستگاه های الکترونیکی کوچک قدیمی شما را به صورت رایگان بازیافت می کند؟

خوشبختانه، آمازون راه ساده‌تری برای خلاص شدن از شر زباله‌های الکترونیکی برای مدتی داشته است – جدای از انداختن آن در محل دفن زباله. لطفا این کار را نکنید.

اعتبار تصویر: جرمی کیث

منبع

آشغال شما به شریک بازیافت شخص ثالث آمازون Re-Teck فرستاده می شود، که هر گونه علائم شناسایی یا اطلاعات شخصی را پاک یا از بین می برد، سپس آن را برای “بازیابی مواد” ارسال می کند. آمازون توصیه می‌کند قبل از ارسال درایوها، بازنشانی کارخانه‌ای یا صفر کردن آن‌ها را انجام دهید، اما این پیش‌نیاز نیست، به‌ویژه برای دستگاه‌های غیر کاربردی. آمازون همچنین پیشنهاد می‌کند ابتدا صفحه تجارت خود را بررسی کنید تا ببینید آیا هر یک از زباله‌های الکترونیکی شما واجد شرایط معامله در سایر خریدها هستند زیرا این دو برنامه متفاوت هستند.

این برنامه برای همه، نه فقط اعضای Prime یا مشتریان آمازون، باز است، اما بدون محدودیت نیست. تلویزیون‌ها، دکل‌های رایانه شخصی یا سایر لوازم بزرگ واجد شرایط نیستند. با این حال، Re-Teck همه مظنونان آشکار کوچکتر مانند گوشی های هوشمند، کتابخوان های الکترونیکی، تبلت ها، شارژرها، کنسول های بازی، کنترلرها، صفحه کلیدها و سایر لوازم جانبی را می پذیرد. اساساً هر چیزی که بتواند در یک جعبه کوچک جا شود باید قابل قبول باشد. با این حال، بازیافت باتری‌های شل یا دستگاه‌هایی که سلول‌های برق نشتی یا متورم دارند را نمی‌گیرد.

در آخر هفته، The Verge متوجه توییتی از دیو زتز، فن‌شناس، شد که به این نکته اشاره می‌کرد که آمازون یک برنامه بازیافت الکترونیک کوچک دارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که اقلام را بسته بندی کنید و از طریق پورتال بازیافت آمازون برای برچسب حمل و نقل درخواست دهید. سپس بسته را در فروشگاه UPS محلی خود تحویل بگیرید. یا، اگر کاری دارید که وانت‌های معمولی دارید، آن را با بقیه بسته‌های خروجی قرار دهید.

چرا مهم است: با تلفن های قدیمی، هارد دیسک های خراب و سایر دستگاه های الکترونیکی خود چه می کنید؟ خانواده من یک کشوی آشغال دارند. من همیشه قول می دهم که زباله های الکترونیکی را تمیز کنم و به یک بازیافت ببرم، اما هرگز این کار را نمی کنم. نزدیکترین بازیافت یک ساعت با من فاصله دارد، بنابراین انجام این سفر چندان راحت نیست. یه روزی شاید