آیفون 14 پرو در بنچمارک جدید پردازنده گرافیکی Basemark، Steam Deck را شکست داد

دو معیار قبلی Basemark با این هدف مطابقت دارند – یکی فقط برای رایانه های شخصی و دیگری فقط برای دستگاه های تلفن همراه. در عوض، Sacred Path بارهای کاری یکسانی را روی ویندوز (10 یا 11)، macOS (Monterey یا جدیدتر)، اندروید (11 یا جدیدتر)، iOS (15 یا جدیدتر)، اوبونتو (20.04 LTS یا بالاتر)، و سیستم‌های Linux Flatpak اجرا می‌کند.

ترفندهایی که بازیکنان و توسعه‌دهندگان برای عملکرد Steam Deck ایجاد می‌کنند، دنیایی جدا از آنچه توسعه‌دهندگان iOS برای پشتیبانی از چندین مدل آیفون انجام می‌دهند، هستند. با این حال، معیارهایی مانند Sacred Path چنین بهینه سازی های داخلی را برای توسعه دهندگان تسهیل می کند.

Basemark ادعا می کند که آخرین نرم افزار محک گرافیکی آن – GPUScore: Sacred Path – اولین نرم افزاری است که مقایسه های بین پلتفرمی را ارائه می دهد. این امکان را به کاربران و کسب و کارها می‌دهد که مستقیماً قدرت سیستم‌های ویندوز، دستگاه‌های اندروید، آیفون و غیره را مقایسه کنند.

علاقه مندان می توانند نسخه های GPUScore: Sacred Path را برای همه پلتفرم ها از Basemark یا mirror ما دانلود کنند.منبع

Sacred Path دارای چند حالت برای اجرای تست در شرایط مختلف است. کاربران می‌توانند معیار رسمی را با وضوح 1440p، وضوح صفحه نمایش اصلی هر سیستم، یا با سایه‌زنی با نرخ متغیر اجرا کنند. بنچمارک‌های سفارشی غیررسمی به کاربران اجازه می‌دهند تنظیمات مختلف را تغییر دهند یا یک «حالت تجربه» روان اجرا کنند.

ویژگی‌های فنی در Sacred Path شامل رندر شبکه‌ای خارج از صفحه برای فریم‌های فراتر از محدودیت‌های درایور GPU، رندر فیزیکی در خط لوله HDR، نورپردازی مبتنی بر تصویر، انسداد محیطی Ground Truth، Temporal Anti-Aliasing، نور حجمی و انیمیشن‌های استخوانی است. نسخه رایگان به طور خودکار نتایج را در Powerboard 4.0 آپلود می کند، در حالی که نسخه شرکتی گزینه های پیکربندی بیشتری را ارائه می دهد و به شرکت ها امکان می دهد نتایج را خصوصی نگه دارند.

به طور معمول، سیستم‌های معیار فقط رایانه‌های شخصی، اجزای رایانه شخصی یا دستگاه‌های تلفن همراه از همان نوع را برای ردیف‌های آشکار سیب به سیب مقایسه می‌کنند. کاربران تمایل دارند نتایج خود را در وب سایت هایی مانند Geekbench آپلود کنند، جایی که دیگران می توانند آنها را مقایسه کنند، در حالی که توسعه دهندگان از آنها برای بهینه سازی استفاده می کنند.

چرا مهم است: چندین برنامه محبوب به کاربران و کسب‌وکارها کمک می‌کنند دستگاه‌های مختلف را در سیستم‌عامل‌های مختلف محک بزنند. با این حال، دیدن یک معیار برای مقایسه مستقیم بین سخت افزار، سیستم عامل ها و سطوح بسیار متفاوت محصولات نادر است. آخرین آزمایش Basemark وعده داده است که دقیقاً این کار را انجام دهد، با نتایج جالب در زمینه های خاص.

در حال حاضر صدها نتیجه عمومی Sacred Path برای رتبه‌بندی رایانه‌ها، موبایل‌ها و سایر دستگاه‌ها در Powerboard 4.0 موجود است. به طور قابل پیش بینی، رایانه های شخصی رده بالا با کارت گرافیک های پرچمدار اخیر مانند RTX 3090 همه نقاط برتر را اشغال می کنند، اما محدوده های میانی جایی است که همه چیز جالب می شود.

البته، این تست ها وزنی برابر با معیارهای حرفه ای CPU و GPU ندارند. مقایسه سیستم‌های کاملاً متفاوت، عوامل دیگری مانند سربار سیستم‌های عامل و APIهای گرافیکی را معرفی می‌کند. بسته به بهینه سازی توسعه دهنده، حتی یک بازی نیز بین پلتفرم ها متفاوت خواهد بود.

میانگین نمرات آی‌پد پرو نسل پنجم و سیلیکون داخلی جدید اپل در کنار رایانه‌های شخصی که از کارت‌های گرافیکی متوسط ​​مانند GTX 960 یا 1050 استفاده می‌کنند، ظاهر می‌شوند. (1837) لبه زدن از عرشه بخار (1828).