آیفون 15 پرو اپل ممکن است پورت های USB-C سریع تری نسبت به مدل های معمولی داشته باشد

اعتبار تصویر: Mika Baumeister

منبع

به طور خلاصه: اپل قبلا تایید کرده است که آیفون کانکتور لایتنینگ اختصاصی خود را به نفع USB-C کنار خواهد گذاشت. انتظار می‌رود اولین آیفون‌های USB-C سال آینده عرضه شوند، اما طبق آخرین راهنمایی‌های یکی از تحلیلگران اپل، همه آنها به یک اندازه ساخته نخواهند شد.

مینگ چی کو، تحلیلگر اوراق بهادار TF International در پست اخیر خود در توییتر گفت آخرین نظرسنجی وی نشان می‌دهد که تمام آیفون‌های جدید (2023) رابط لایتنینگ را کنار می‌گذارند و به USB-C سوئیچ می‌کنند. تنها دو مدل پرچمدار، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس، از انتقال پرسرعت پشتیبانی خواهند کرد. کو افزود: دو مدل استاندارد آیفون 15 حداکثر سرعت USB 2.0 را خواهند داشت.

شاید من یک استثنا باشم، اما آخرین باری که گوشی خود را برای انتقال داده به رایانه وصل کردید کی است؟ با رواج سرویس‌های پخش ویدیو و موسیقی، ذخیره‌سازی ابری و پروتکل‌های بی‌سیم، نیاز به اتصال از طریق یک اتصال سیمی اکنون به اندازه یک دهه پیش مهم نیست. شاید کسانی که در ProRAW عکس می‌گیرند ممکن است بخواهند کمی پس‌پردازش را روی رایانه انجام دهند، اما این واقعاً تنها موقعیتی است که به ذهن می‌رسد.

علاوه بر این، کو گفت که پیش بینی می کند این دو پرچمدار حداقل از USB 3.2 یا Thunderbolt 3 پشتیبانی کنند.

اپل به منظور پیروی از قانون جدید اروپایی مبنی بر الزام تمام وسایل الکترونیکی کوچک مجهز به پورت شارژ استاندارد (غیر اختصاصی) تا سال 2024، به USB-C روی می آورد.

اگر کو درست است و اپل فقط مدل‌های Pro را با سرعت انتقال سریع‌تر عرضه می‌کند، این امر می‌تواند تمایز دیگری بین خط اصلی آیفون و سطح پرچم‌دار ایجاد کند. در واقعیت، برای اکثر کاربران، من فکر نمی‌کنم که در هر صورت تفاوت زیادی ایجاد کند.

بخونید:  ده ها هزار نفر پس از کشف ضعف شدید در برنامه تلفن همراه سیستم امنیتی خانه توسط محقق، آسیب پذیر شدند

جدیدترین آیفون‌ها، از جمله پرچم‌دار آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، همچنان به سرعت USB 2.0 (480 مگابیت بر ثانیه) از طریق کانکتور لایتنینگ محدود می‌شوند. مدل‌های جدیدتر iPad Pro از سرعت انتقال سریع‌تر از طریق پورت USB-C پشتیبانی می‌کنند. اخیراً جدیدترین گوشی‌های پرچمدار اندرویدی به سمت فناوری انتقال سریع USB-C روی آورده‌اند.