آیفون 15 پرو اپل ممکن است پورت های USB-C سریع تری نسبت به مدل های معمولی داشته باشد

به طور خلاصه: اپل قبلا تایید کرده است که آیفون کانکتور لایتنینگ اختصاصی خود را به نفع USB-C کنار خواهد گذاشت. انتظار می‌رود اولین آیفون‌های USB-C سال آینده عرضه شوند، اما طبق آخرین راهنمایی‌های یکی از تحلیلگران اپل، همه آنها به یک اندازه ساخته نخواهند شد.

اگر کو درست است و اپل فقط مدل‌های Pro را با سرعت انتقال سریع‌تر عرضه می‌کند، این امر می‌تواند تمایز دیگری بین خط اصلی آیفون و سطح پرچم‌دار ایجاد کند. در واقعیت، برای اکثر کاربران، من فکر نمی‌کنم که در هر صورت تفاوت زیادی ایجاد کند.

شاید من یک استثنا باشم، اما آخرین باری که گوشی خود را برای انتقال داده به رایانه وصل کردید کی است؟ با رواج سرویس‌های پخش ویدیو و موسیقی، ذخیره‌سازی ابری و پروتکل‌های بی‌سیم، نیاز به اتصال از طریق یک اتصال سیمی اکنون به اندازه یک دهه پیش مهم نیست. شاید کسانی که در ProRAW عکس می‌گیرند ممکن است بخواهند کمی پس‌پردازش را روی رایانه انجام دهند، اما این واقعاً تنها موقعیتی است که به ذهن می‌رسد.

علاوه بر این، کو گفت که پیش بینی می کند این دو پرچمدار حداقل از USB 3.2 یا Thunderbolt 3 پشتیبانی کنند.

مینگ چی کو، تحلیلگر اوراق بهادار TF International در پست اخیر خود در توییتر گفت آخرین نظرسنجی وی نشان می‌دهد که تمام آیفون‌های جدید (2023) رابط لایتنینگ را کنار می‌گذارند و به USB-C سوئیچ می‌کنند. تنها دو مدل پرچمدار، آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس، از انتقال پرسرعت پشتیبانی خواهند کرد. کو افزود: دو مدل استاندارد آیفون 15 حداکثر سرعت USB 2.0 را خواهند داشت.

بخونید:  دیزنی پلاس در سه ماهه گذشته 12 میلیون مشترک اضافه کرد اما همچنان انتظارات درآمدی را از دست داد

جدیدترین آیفون‌ها، از جمله پرچم‌دار آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس، همچنان به سرعت USB 2.0 (480 مگابیت بر ثانیه) از طریق کانکتور لایتنینگ محدود می‌شوند. مدل‌های جدیدتر iPad Pro از سرعت انتقال سریع‌تر از طریق پورت USB-C پشتیبانی می‌کنند. اخیراً جدیدترین گوشی‌های پرچمدار اندرویدی به سمت فناوری انتقال سریع USB-C روی آورده‌اند.

اپل به منظور پیروی از قانون جدید اروپایی مبنی بر الزام تمام وسایل الکترونیکی کوچک مجهز به پورت شارژ استاندارد (غیر اختصاصی) تا سال 2024، به USB-C روی می آورد.

اعتبار تصویر: Mika Baumeister

منبع