ائتلاف ضد دزدی دریایی به انهدام گروه دزدی دریایی EVOLUTiON کمک کرد

وورن خاطرنشان کرد که چگونه EVO «یکی از پرکارترین گروه‌های انتشار موجود در جهان» بود و دستگیری رهبران آن به افشای نمایشگرها در صحنه P2P و تورنت در چند ماه گذشته پایان داد. دیگر گروه‌های P2P برجسته مانند iFT زمانی که EVO فعالیت‌های خود را در نوامبر متوقف کرد، سکوت کردند، اگرچه ACE نمی‌توانست تایید کند که آیا iFT به تحقیقات EVO مرتبط است یا فقط ترسیدند و تصمیم گرفتند برای مدتی از قرار گرفتن در معرض عموم اجتناب کنند.منبع

به طور خلاصه: همچنین به عنوان EVO شناخته می شود، EVOLUTiON یک گروه انتشار برجسته در صحنه دزدی دریایی P2P بود. “خدمه” در پایان سال 2022 انتشار محتوای جدید را متوقف کردند و دلیل آن اکنون مشخص شده است: مقامات پرتغالی “رهبران” گروه را دستگیر کرده اند.

TorrentFreak توضیح می‌دهد که محرک اصلی تجارت دزدی دریایی فوق‌الذکر «صحنه» است، که مجموعه‌ای از گروه‌های مخفی کار می‌کنند تا محتوای انحصاری خود را در سایت‌های برتر منتشر کنند تا با یکدیگر تحت تأثیر قرار دهند و با یکدیگر رقابت کنند. به اصطلاح “گروه های P2P” در زیر صحنه کار می کنند و برخی از محتوای صحنه را در اختیار عموم مردم قرار می دهند و در عین حال سعی می کنند از سازمان های مجری قانون و گروه های ضد دزدی دریایی در امان بمانند.

به گفته رئیس ACE Jan van Voorn، ائتلاف ضد دزدی دریایی با مقامات پرتغالی برای شناسایی رهبران EVO همکاری کرد. وورن تأیید کرد که «چندین دستگیری» علیه گروهی که احتمالاً یک گروه دزدی دریایی مستقر در پرتغال بود، صورت گرفته است، اگرچه او نمی تواند جزئیات بیشتری را در مورد عملیات جاری تأیید کند.

اتحاد برای خلاقیت و سرگرمی (ACE) با همکاری مقامات پرتغالی در تحقیقاتی که هنوز ادامه دارد، ظاهراً رهبران EVOLUTiON را به دست عدالت آورده است. گروهی که با نام «EVO» شناخته می‌شود یکی از فعال‌ترین «انتشارکنندگان» در صحنه P2P بود و احتمالاً به دلیل توانایی قابل توجهش در افشای «صفحه‌های نمایشگر» و کپی‌های بلوری اصلی برای دزدان دریایی اینترنتی در سراسر جهان مورد هدف صنعت فیلم قرار گرفت.

قبل از اینکه اساساً برچیده شود، EVO یک پادشاه در میان عرضه کنندگان P2P بود. سوابق این گروه شامل انتشار یک نسخه بلوری اولیه از «مرد عنکبوتی: راه بازگشت به خانه نیست» در سال 2022 و یک کپی با کیفیت از بازسازی «Dune» در سال 2021 قبل از نمایش رسمی آن است. EVO احتمالاً یک تهدید بزرگ برای منافع هالیوود در نظر گرفته می شد و آژانس های ضد دزدی دریایی سخت تلاش می کردند تا به تجارت خنده دار این گروه پایان دهند.

همانطور که توسط TorrentFreak فاش شد، EVO ارائه محتوای جدید را در پایان سال گذشته متوقف کرد. تا نوامبر 2022، این گروه هر هفته دوازده عنوان جدید را آپلود می کرد. EVO یک خدمه پرمخاطب فعال در بازار P2P است (یا احتمالاً بوده است) که ارائه‌دهنده «کم‌تر» محتوای دزدی در تجارت دزدی دریایی است.