ابزار Generative Fill فتوشاپ باعث می‌شود کاربران توییتر را با بسط‌های جالبی از هنر آلبوم نمادین پر کنند


در متن: علیرغم اینکه برخی گروه‌ها از توسعه‌دهندگان می‌خواهند از هوش مصنوعی مولد استفاده کنند، این فناوری با سرعتی سرسام‌آور به پیشرفت خود ادامه می‌دهد. این پیشرفت مسلماً در زیربخش تولید تصویر مشهودتر است، زیرا مدتی زمان برای دم کردن و حل کردن برخی از مناقشات اولیه که مدل‌های زبانی بزرگ اکنون با آن مواجه هستند، داشته است.

اخیرا، ادوبی یک ویژگی فتوشاپ به نام «Generative Fill» را منتشر کرده است که به سازندگان محتوا امکان می دهد تصویر را فراتر از مرزهای اولیه آن گسترش دهند. به طور خلاصه، این ابزار بخشی از مدل ترکیبی تصویر Adobe Firefly است. کاربران می‌توانند لبه‌های تصویر را در هر جهتی گسترش دهند و Generative Fill محتوای منسجمی را با یا بدون درخواست‌های متنی تولید می‌کند.

مردم قبلاً با این ویژگی در رسانه‌های اجتماعی شروع کرده‌اند و نمونه‌های زیادی در فضای مجازی منتشر شده‌اند. یک مجموعه تاثیرگذار از تصاویر مربوط به یک کاربر توییتر است که از “دوبروکوتوف” (AI Molodca در تلگرام). هنرمند مولتی مدیا خودخوانده روسی از Generative Fill برای گسترش چند جلد آلبوم نمادین استفاده کرد. اجرای او از Nirvana’s Nevermind (در بالا) بیش از 2.3 میلیون نفر را به خود اختصاص داد. دیدگاه ها فقط در چند روز

در حالی که آلبوم نیروانا کار سریعی به نظر می‌رسید – به سادگی گسترش مرزها و سپس اجازه دادن به Generative Fill کار خود را انجام دهد – برخی از کاورهای دیگر قبل از اینکه روی چیزی خیره‌کننده فرود بیایند، برخی از المان‌های تولید شده را تشویق کردند و امتحان کردند. برداشت دوبروکوتوف از آلبوم ابی رود یک نمونه بارز است (در زیر).

بخونید:  Radxa Rock 5A یک جایگزین Raspberry Pi با قدرت بسیار بیشتر است

اگرچه بیتلز سه سال قبل از ابی رود زیردریایی زرد را منتشر کرد، اما دوبروکوتوف یک زیردریایی زرد رنگ را به عنوان یک ادای احترام کوچک به کنار خود اضافه کرد. اثر دیگری که او احتمالاً از هوش مصنوعی برانگیخته است، تم فضایی سورئالیستی در بالای تصویر است. به‌علاوه، راه‌راه‌های فوق‌العاده کشیده و افکت چشم ماهی در کناره‌ها، تصویر را با هنر آلبوم‌های روانگردان دهه 1960 مطابقت می‌دهد. صحبت از آن: گسترش Dobrokotov از Muse’s Black Holes & Revelations نیز بسیار مبهم است (در زیر).

در حالی که Dobrokotov روند خود را برای ایجاد توسعه های خیره کننده خود به اشتراک نمی گذارد، دیگران این کار را انجام داده اند. همانطور که در ویدیوی زیر می بینید، خوب به نظر رسیدن تصویر نهایی معمولا چیزی فراتر از کشیده کردن مرزها و نامگذاری آن در روز است. دستیابی به یک قطعه زیبا و چشم نواز به درک خوب ترکیب بندی تصویر، کمی آزمون و خطا و چند کار نهایی نیاز دارد. هوش مصنوعی تصویر مولد راه درازی را پیموده است اما هنوز با چند چیز مانند چشم و انگشتان دست و پنجه نرم می کند.

با این حال، با برخی ویرایش‌های خلاقانه و دستکاری‌های پس از نسل، هنرمندان می‌توانند این نقص‌ها را به اندازه‌ای بپوشانند که اثر را کاملاً ساخته‌شده توسط انسان به نمایش بگذارند. این صنعت قبلاً این نگرانی را در زیرژانر تولید تصویر هوش مصنوعی ابراز کرده است، و هنوز در سطوح مختلف مورد بحث است، اما در عین حال، دیدن اینکه مردم با کمک اندک (یا زیاد) چه چیزی می توانند ارائه دهند، جالب است. یک ماشین (در زیر، اعتبار تصویر: fangming.li).

بخونید:  نقدهای منحنی سامسونگ Odyssey Ark 55، مزایا و معایب

منبع