ابزار snipping ویندوز 11 برای دریافت عملکرد ضبط صفحه


چیزی که باید منتظرش بود: عملکرد اسکرین شات ابزار مفیدی است که در سال‌های اخیر مورد توجه مایکروسافت قرار گرفته است. آخرین نسخه داخلی ویندوز 11 در نهایت یک ویژگی ضبط همه کاره را اضافه می کند، بنابراین کاربران دیگر نیازی به استفاده از راه حل برای ایجاد کلیپ های ویدیویی از اقدامات خود ندارند.

با شروع بیلد 11.2211.35.0، اینسایدرهای کانال توسعه دهنده ویندوز 11 عملکرد ضبط صفحه را در برنامه Snipping Tool خواهند دید. این ویژگی به کاربران امکان می دهد تمام یا بخشی از صفحه نمایش را ضبط کنند تا از هر کاری که در سیستم عامل انجام می دهند، کلیپ های ویدیویی بسازند.

هنگامی که کاربران ابزار Snipping را باز می کنند، باید برگه “Record” را در کنار گزینه “snip” در بالای پنجره ببینند. کاربرانی که نمی‌خواهند کل صفحه را ضبط کنند، می‌توانند قبل از شروع ضبط، انتخاب صفحه‌ای را که می‌خواهند ضبط کنند، برجسته و اصلاح کنند. کاربران همچنین می توانند پیش نمایش کلیپ های خود را قبل از ذخیره و اشتراک گذاری آنها مشاهده کنند.

البته، خودی ها باید در این نسخه زودهنگام منتظر برخی اشکالات باشند. ممکن است هنگام شروع یک کلیپ جدید، پنجره کند باشد یا بازیابی نشود، اما مایکروسافت از قبل از این مشکلات آگاه است و در حال کار بر روی راه حل ها است. کاربران می‌توانند با باز کردن مرکز بازخورد با WIN + F و پیمایش به Apps > Snipping Tool، بازخورد ارسال کنند.

احتمالاً بسیاری از تصمیم مایکروسافت برای افزودن ابزار ضبط صفحه بومی ویندوز استقبال خواهند کرد. تا به حال، کاربران ویندوز مجبور بودند صفحه نمایش خود را با برنامه های شخص ثالث مانند CamStudio یا Camtasia Studio ضبط کنند.

نزدیکترین گزینه به یک گزینه ساخته شده توسط مایکروسافت، نوار بازی Xbox است که در سراسر سیستم عامل کار می کند، اما در درجه اول برای ضبط بازی ها طراحی شده است. عملکرد جدید در Snipping Tool احتمالاً برای ضبط سایر اقدامات برای فیلم های آموزشی یا سایر ارائه ها مناسب تر است.

از زمان معرفی شکل مدرن عملکرد اسکرین شات ویندوز در چهار سال پیش، مایکروسافت به طور مداوم آن را به روز کرده و سازماندهی مجدد کرده است. سال گذشته، Snipping Tool و Snip & Sketch را در یک برنامه ادغام کرد.

به روز رسانی هایی مانند این برای کاربران فعلی ویندوز 11 خوب است، اما آخرین سیستم عامل مایکروسافت همچنان در تلاش است تا نرخ پذیرش خود را افزایش دهد. نظرسنجی‌های اخیر 15 تا 25 درصد از کاربران در سراسر جهان را نشان می‌دهند. ویندوز 11 در نظرسنجی استیم نوامبر 2022 افزایش قابل توجهی در سهم کاربران داشت، اما رشد آن بسیار کندتر از ویندوز 10 است.منبع