اتحادیه اروپا به ایلان ماسک هشدار می دهد که عدم اعتدال در توییتر می تواند به ولادیمیر پوتین کمک کند


یک سیب زمینی داغ: از آنجایی که ایلان ماسک اعتدال محتوای توییتر را کاهش می دهد تا این پلتفرم را به سنگر آزادی بیان تبدیل کند و در عین حال نیروی کار خود را کاهش دهد، یکی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا هشدار داده است که این میلیاردر ممکن است سهواً با حذف نکردن تبلیغات روسیه در رابطه با جنگ در اوکراین به ولادیمیر پوتین کمک کند. .

ورا ژورووا، معاون کمیسیون اروپا به بلومبرگ گفت که شکست در مقابله با اطلاعات نادرست آنلاین می‌تواند “به سوء استفاده سریع” از توییتر منجر شود.

او گفت: “با عدم اقدام فعال علیه تبلیغات، به معنای حذف قطعات تبلیغاتی، اطلاعات نادرست، شما فعالانه از جنگ حمایت می کنید.” این یک تلاش یا ماجراجویی بسیار دشوار و شاید خطرناک برای آقای ماسک خواهد بود، کسی که “می خواهد به عنوان کسی که به اوکراین کمک می کند دیده شود.”

شرکت SpaceX ماسک از زمان شروع جنگ در اوکراین بیش از 25000 پایانه زمینی Starlink را در اختیار اوکراین قرار داده است و به آنلاین نگه داشتن شهروندان و ارتش این کشور کمک می کند. وی خاطرنشان کرد که ایجاد، پرتاب، نگهداری و تکمیل ماهواره ها و ایستگاه های زمینی و همچنین پرداخت هزینه های مخابراتی برای دسترسی به اینترنت از طریق دروازه ها، هزینه ای نزدیک به 20 میلیون دلار در ماه برای اسپیس ایکس دارد. ماسک هشدار داده بود که هزینه‌های جاری می‌تواند منجر به پایان این سخاوت شود، اما او عقب‌نشینی کرد و گفت اسپیس‌ایکس استارلینک در اوکراین را “به طور نامحدود” تامین مالی خواهد کرد.

توییتر قبلاً به دلیل عدم موفقیت در جلوگیری از انتشار یک کاریکاتور یهودی ستیزانه توسط دیپلمات های روسی در حساب رسمی سفارت روسیه در لندن مورد انتقاد قرار گرفته است.

ماسک مدت‌ها قول داده است که اعتدال را در توییتر کاهش دهد و حساب‌های مسدود شده قبلی را بازگرداند. او همچنین تعداد کارکنان شرکت را به بیش از نصف کاهش داده است که بر توانایی آن در شناسایی و حذف محتوای مضر تأثیر می گذارد. این وضعیت باعث نگرانی تبلیغ‌کنندگان از جمله اپل شده است، که ماسک می‌گوید آنها را تهدید کرده است که این برنامه را از فروشگاه خود حذف می‌کند – ثروتمندترین مرد جهان گفت که اگر این اتفاق بیفتد، تلفن خود را خواهد ساخت.

ماسک پس از توئیت یک نظرسنجی طرح صلح که واکنش‌های خشمگینانه از جمله رئیس جمهور این کشور را به همراه داشت، بخش زیادی از حسن نیت خود را از مردم اوکراین از دست داد. او همچنین مجبور شد گزارش هایی مبنی بر صحبت اخیرش با ولادیمیر پوتین در مورد استفاده از سلاح هسته ای در اوکراین را رد کند.

بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که عدم رعایت قوانین فعلی و آتی اتحادیه اروپا در رابطه با محتوای مضر آنلاین، ممکن است باعث جریمه‌هایی معادل درصدی از فروش جهانی این شرکت شود، که این آخرین چیزی است که شرکت پس از هشدار ماسک مبنی بر اینکه ورشکستگی به معنای ورشکستگی نیست. یک غیرممکن

منبع