اتحادیه اروپا به مقابله با جعبه های غارت، کشاورزی طلا و اعتیاد به بازی رأی می دهد

تمام گزارش بر بدترین عناصر بازی متمرکز نشده است. این درخواست ایجاد یک استراتژی بازی های ویدیویی اروپایی برای تقویت صنعت و “کمک به باز کردن پتانسیل کامل آن” است. و ایجاد جایزه سالانه جدید بازی های ویدیویی آنلاین اروپایی را پیشنهاد می کند و تشخیص می دهد که چگونه بازی ها می توانند به آموزش، سلامت روان و سایر جنبه های زندگی کمک کنند.

یک گزارش ناظر مصرف‌کننده نروژی در سال گذشته به این نتیجه رسید که مکانیک‌های لوت باکس در بازی‌ها غارتگر هستند و مصرف‌کنندگان را استثمار می‌کنند. این گزارش سازمان‌های نظارت بر مصرف‌کنندگان در 18 کشور دیگر را بر آن داشت تا مقررات سخت‌گیرانه‌تری را در مورد بازی‌های دارای جعبه‌های غارت‌کننده درخواست کنند.

البته همه اینها فقط توصیه هستند. باید منتظر بمانیم و ببینیم چه زمانی، چگونه و آیا اجرا می شود.منبع

یکی از این خطرات جعبه های غارت است که مدت هاست بحث برانگیز بوده است. کمیسیون اتحادیه اروپا تأثیر جعبه های غارت را تجزیه و تحلیل خواهد کرد و در صورت لزوم اقدام به خریدهای درون بازی می کند.

آدریانا مالدونادو لوپز، عضو پارلمان اروپا گفت: طبق Gamesindustry.biz، پارلمان اروپا به تصویب گزارشی رای داد که “نقاط مثبت این صنعت پیشگام، اما همچنین خطرات اجتماعی را که باید در نظر داشته باشیم، مانند تاثیر بازی بر سلامت روان، برجسته می کند.” ، که گزارش را رهبری کرد.

به طور خلاصه: با وجود لذتی که بازی‌های ویدیویی برای مردم به ارمغان می‌آورد، نکات منفی زیادی در ارتباط با این رسانه وجود دارد، از جمله جعبه‌های غارت، کشاورزی طلا و اعتیاد. اتحادیه اروپا به تازگی به اقدامی علیه این موارد و سایر مسائل رای داده است، اگرچه دقیقاً چه چیزی مستلزم آن است هنوز مشخص نیست.

بیشتر گزارش بر سیستم رتبه بندی سنی اطلاعات بازی های پان اروپایی (PEGI) متمرکز است، که اساساً نسخه اتحادیه اروپا از سیستم رتبه بندی ESRB است. نمایندگان پارلمان اروپا می خواهند که این سیستم به سیستم اجباری رتبه بندی سنی برای همه بازی ها در بازار واحد تبدیل شود. همچنین می خواهد برچسب های استانداردی را برای اطلاعاتی مانند موضوع بازی، گزینه های خرید درون بازی و وجود تبلیغات پاپ آپ معرفی کند.

کمیسیون اتحادیه اروپا بررسی خواهد کرد که آیا کشاورزی طلا می تواند با جنایات مالی و نقض حقوق بشر مرتبط باشد یا خیر. این گزارش همچنین خواستار اتخاذ تدابیر نظارتی در مورد بازی‌ها است که به بازیکنان اجازه می‌دهد محتوای خود را برای محافظت از کاربران، به‌ویژه خردسالان، در برابر اقدامات غیرقانونی ایجاد کنند. علاوه بر این، خواهان پایان دادن به شیوه‌های غیرقانونی است که به هر کسی اجازه می‌دهد در سایت‌های درون بازی و شخص ثالث (برای شرط‌بندی پوست) مبادله، بفروشد یا شرط‌بندی کند.