اتریوم سرانجام به اثبات سهام روی می آورد و به استخراج GPU پایان می دهد

ادغام همه مبارک. این یک لحظه بزرگ برای اکوسیستم اتریوم است. همه کسانی که به ادغام کمک کردند امروز باید احساس غرور کنند.

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 15 سپتامبر 2022

از سوی دیگر، الگوریتم جدید PoS به اعتبار سنجی‌ها نیاز دارد تا توکن‌ها را نگه دارند و به اشتراک بگذارند (حداقل 32 ETH در این مورد). به روشی مشابه بلیط های لاتاری کار می کند. هرچه ETH بیشتر سهام داشته باشید، احتمال بیشتری وجود دارد که برای نوشتن یک بلوک از تراکنش ها در دفتر کل دیجیتال اتریوم انتخاب شوید، که برای شما پاداش خواهد داشت. این سیستم به طور قابل توجهی کارآمدتر است و انتظار می رود شبکه اتریوم بیش از 99.9 درصد انرژی کمتری مصرف کند. به نوبه خود، این امر مصرف جهانی برق را 0.2٪ کاهش می دهد.

و ما نهایی کردیم!

ادغام همچنین خبر خوبی برای گیمرها است، زیرا با حذف تدریجی استخراج، امیدواریم از خشکسالی GPU دیگری مانند آنچه در دو سال گذشته تجربه کردیم جلوگیری شود. طبق گزارش ها، استخراج کنندگان اتریوم تولید شده اند درآمد ۷۳۳ میلیون دلاری ماه گذشته. برخی از آنها به سمت ارزهای دیگر قابل استخراج توسط GPU حرکت می کنند، در حالی که برخی دیگر دکل های خود را برای جبران سرمایه گذاری می فروشند. به همین دلیل، قیمت کارت گرافیک‌های دست دوم احتمالاً کاهش بیشتری پیدا می‌کند، اگرچه باید مراقب خرید آن‌ها باشید زیرا آنها بدون گارانتی هستند و هفته‌ها یا ماه‌ها با بار کامل کار می‌کنند.

منبع

بنابراین، دقیقا چه چیزی تغییر کرد؟ سیستم PoW اتریوم با رقابت ماینرهای کریپتو برای نوشتن تراکنش‌ها در دفتر آن از طریق حل پازل‌های رمزنگاری (کسب اتر در مبادله) کار می‌کرد. این فرآیند بسیار انرژی بر بود، با یک تراکنش واحد اتریوم که به 200 کیلووات ساعت نیاز داشت که قابل مقایسه با آنچه یک خانواده آمریکایی در یک هفته استفاده می کند. در واقع، کل شبکه حدود 78 تراوات ساعت در سال، تقریباً به اندازه شیلی، مصرف می‌کرد.