اخراج‌های فنی در ژانویه در کمتر از یک هفته از مجموع دسامبر گذشته است

چندین شرکت رمزنگاری نیز اعلام کرده‌اند که قصد دارند کارمندان خود را ترک کنند. جنسیس با 30 درصد از نیروی کار خود خداحافظی می کند در حالی که Silvergate راه خود را با 40 درصد از کارکنان خود جدا می کند. شرکت پرداخت رمزنگاری Wyre به طور کامل از کار افتاد. سایت های تجارت الکترونیک Everlane و Stitch Fix به ترتیب 17 و 20 درصد از نیروی کار خود را در روزهای اخیر کاهش داده اند.

آمازون که مسئول بیش از نیمی از کاهش ها است، اوایل این هفته تأیید کرد که پس از استخدام سریع در طی چندین سال گذشته برای رفع نیازهای خود در طول همه گیری، راه خود را با 18000 کارمند جدا می کند. اندی جاسی، مدیر عامل شرکت، گفت که چندین تیم تحت تأثیر قرار خواهند گرفت، اگرچه اکثر حذف نقش ها در فروشگاه های آمازون و سازمان های PXT خواهد بود.

تصویر بزرگ: کمتر از یک هفته به سال جدید می گذرد و بخش فناوری در حال حاضر فشار را احساس می کند. طبق گفته Layoffs Tracker، 29686 کارمند فناوری در 27 شرکت تا کنون در سراسر جهان در این ماه اخراج شده اند. برای مقایسه، 17074 کارگر فناوری شغل خود را در دسامبر 2022 از دست دادند. به عبارت دیگر، در چند روز اول سال 2023 نسبت به کل ماه گذشته، نزدیک به 74 درصد کاهش شغل بیشتر بوده است.

داده‌های ردیاب اخراج نشان می‌دهد که کاهش مشاغل از ماه می 2022 افزایش یافته است و از آن زمان واقعاً کاهش زیادی نداشته است. نوامبر با بیش از 71000 اخراج فنی در سراسر جهان، ماه بسیار سختی بود. متا، آمازون، اچ پی، توییتر و سیسکو با کاهش قابل توجهی پیشتاز بودند.

بخونید:  Gabe Newell می‌گوید که قطعات رایانه شخصی او از چندین سازنده می‌آیند، فضای باز که Steam Deck را فعال کرده است

تحلیل آمازون از وضعیت احتمالاً برای بسیاری دیگر از شرکت‌های فناوری بزرگ که در طول همه‌گیری همه‌گیر در استخدام زیاده‌روی کردند تا تقاضای بی‌سابقه‌ای برای خدمات و/یا محصولات خود را برآورده کنند، صادق است. اکنون که ما به زندگی عادی بازگشته ایم و افزایش فعالیت های آنلاین در حال کاهش است، برخی از کسب و کارها دیگر نیازی به کمک اضافی ندارند و مجبور به کاهش کارمندان می شوند.

در همین حال، شرکت نرم افزار ابری Salesforce مستقر در سانفرانسیسکو، 8000 کارمند یا حدود 10 درصد از نیروی کار خود را اخراج می کند.

اعتبار تصویر: تیم گوومنبع