«ادغام» اتریوم در اواسط سپتامبر به استخراج GPU پایان می‌دهد

در متن: استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال و کاربران رایانه‌های شخصی، «ادغام» اتریوم را در طول سال در میان تأخیرهای متعدد پیش‌بینی کرده‌اند. مسلماً یکی از مهم‌ترین رویدادها در تاریخ ارزهای دیجیتال، باید انتشار کربن اتریوم را به شدت کاهش دهد و تقاضا را در بازار پردازنده‌های گرافیکی که از قبل برای عرضه‌های سخت‌افزاری جدید تنظیم شده است، کاهش دهد.

هر اثری که ادغام ممکن است بر بازار GPU داشته باشد، قیمت ها از زمان سقوط کریپتو در ماه می کاهش یافته است. با این حال، آن‌طور که می‌توانستند پایین نیستند، مخصوصاً برای کارت‌های سری 30 انویدیا. گزارش GPU این ماه نشان می دهد که اگرچه پردازنده های گرافیکی رده بالای انویدیا مانند RTX 3090 و 3080 به طور قابل توجهی کمتر از MSRP هستند، کارت های اصلی مانند 3060 و به خصوص 3050 هنوز به قیمت های مطلوبی دست پیدا نکرده اند. در هر سری، کارت های میان رده معمولاً محبوب ترین هستند. اگرچه، قیمت پردازنده‌های گرافیکی جدید AMD و پردازنده‌های گرافیکی مستعمل، به طور کلی، پایین‌تر است.

تا کنون، روند حساس انتقال از برنامه‌هایی پیروی می‌کند که توسعه‌دهندگان در آوریل ایجاد کرده‌اند، با آزمایش نهایی پیش‌نویس در 10 آگوست که موفقیت‌آمیز بوده است. تاریخ هدف برای انتقال شبکه اصلی به اثبات سهام، 15 سپتامبر است، چند روز زمان بدهید یا چند روز بگذرانید.

علاوه بر این، این دکل‌های معدنی نیازمند سرمایه‌گذاری‌های عظیم در انرژی هستند که مجموعاً ردپای کربنی معادل یک کشور کوچک اضافه می‌کنند. اثبات سهام به همان مقدار انرژی یا سخت افزار گران قیمت به عنوان اثبات کار نیاز ندارد، که توسعه دهندگان فکر می کنند سرمایه گذاری بیشتر را تشویق می کند.

بخونید:  Sony's PS5 update introduces enhanced audio with Dolby Atmos support, 8TB storage and more

در اوایل این ماه، بنیاد اتریوم اعلام کرد که “ادغام” مهم آن سرانجام در اواسط سپتامبر ارائه می شود. توسعه‌دهندگان اتریوم مدت‌هاست که برنامه‌ریزی کرده‌اند تا ارز دیجیتال را از مدل اثبات کار فعلی آن به اثبات سهام تغییر دهند.

در حال حاضر انویدیا و AMD در تلاش هستند تا قبل از عرضه خطوط جدید خود در اواخر سال جاری، سهام خود را تسویه کنند. ادغام می‌تواند چند هفته قبل از ورود پردازنده‌های گرافیکی Radeon 7000 AMD و کارت‌های RTX 4000 انویدیا به استخراج GPU پایان دهد، که منجر به بازاری کاملاً متفاوت از اواخر سال 2020 می‌شود که اولین بار سری 30 و سری Radeon 6000 AMD عرضه شدند.منبع

الگوریتم اتریوم با اثبات کار، کارت‌های گرافیکی معمولی رایانه شخصی را به‌طور منحصربه‌فردی برای استخراج آن‌ها مناسب کرد. در چند سال گذشته، ماینرها به جای بازی یا بارهای کاری دیگر، پردازنده گرافیکی را برای ریگ های ماینینگ خریداری کرده اند و قیمت آنها را افزایش داده اند. اختلالات همه گیر عرضه در چند سال گذشته اوضاع را بدتر کرد و برخی از کارت ها را به سمت دو برابر شدن MSRP خود سوق داد.