ارتش آمریکا چهارمین شی ناشناس را در این ماه ساقط کرد

به گزارش بی‌بی‌سی، یک مقام دفاعی گفت که ایالات متحده پس از دریافت هیچ پاسخی برای چند روز، درباره اولین شی با پکن ارتباط برقرار کرده است.

صحبت در مورد اشیاء پرنده ناشناس منجر به سوالاتی در مورد فرازمینی ها شده است. وقتی از وان هرک پرسیده شد که آیا چنین سناریویی منتفی است، گفت: “من به جامعه اطلاعاتی و جامعه ضد جاسوسی اجازه می‌دهم این موضوع را کشف کنند. من هیچ چیزی را رد نکردم.” با این حال، یک مقام دفاعی ناشناس به رویترز گفت که هیچ مدرکی مبنی بر فرازمینی بودن این اشیاء وجود ندارد و یکی از مقامات ارشد به ABC News گفت که سه شیء اخیر احتمالاً بالون های هواشناسی بوده اند تا بالن های نظارتی.

این حادثه چهارمین مورد از این نوع در هشت روز گذشته است. در 4 فوریه، یک بالون بزرگ که مظنون به استفاده برای نظارت است، در سواحل کارولینای جنوبی سرنگون شد. چین گفت که متعلق به این کشور است اما اصرار داشت که بالون هنگام انجام تحقیقات آب و هوا از مسیر منفجر شده است، اگرچه پنتاگون می گوید تجهیزاتی که با خود حمل می کرد می توانست برای رهگیری ارتباطات استفاده شود.

«آنچه در دو هفته گذشته یا بیشتر از آن گذشته است […] چیزی کمتر از دیوانگی نبوده است جان تستر، سناتور ارشد از مونتانا، گفت و ارتش باید برنامه‌ای داشته باشد تا نه تنها تعیین کند چه چیزی وجود دارد، بلکه خطرات آن را نیز تعیین کند.

اشیایی که در آلاسکا و یوکان کانادا ساقط شدند بسیار کوچکتر از بالن اول بودند و شباهت چندانی به آن نداشتند. ارتش از زمان مشاهده اولیه در حالت آماده باش شدید بوده و به دنبال یوفوها در رادار بوده است.

بخونید:  هوش مصنوعی چت بات بینگ مایکروسافت در معرض انواع مختلفی از حملات "تزریق فوری" است.

ایالات متحده و کانادا در حال حاضر در حال بازیابی آوار از اجسام سقوط کرده برای تجزیه و تحلیل هستند. برخی از بقایای بالون اول قبلاً بازیابی شده است.

در بیانیه پنتاگون آمده است که این شی روز شنبه در ارتفاع 20000 فوتی بالای سایت‌های نظامی در مونتانا در حال حرکت بود، ارتفاعی که می‌توانست باعث اختلال در ترافیک هوایی تجاری شود. جت های جنگنده F-16 از یک موشک هوا به هوا برای سرنگون کردن شیء در طول منطقه دریاچه بزرگ استفاده کردند.

این حوادث باعث شده است که تنش بین ایالات متحده و چین به حدی برسد که از زمان سفر نانسی پلوسی به تایوان در سال گذشته دیده نشده است. بلومبرگ می نویسد که چین در حال آماده شدن برای سرنگونی یک شی ناشناس در حال پرواز بر فراز آب ها در نزدیکی شهر بندری چینگ دائو، در حدود 15 مایلی شرق پایگاه دریایی جیانگ گژوانگ، محل استقرار زیردریایی های حمله بالستیک و هسته ای و اولین ناو هواپیمابر این کشور است. تان کفی، سخنگوی وزارت دفاع چین پس از سرنگونی اولین شی در ایالات متحده گفت: «چین حق استفاده از ابزارهای لازم برای مقابله با موقعیت‌های مشابه را برای خود محفوظ می‌دارد».منبع

چه اتفاقی افتاده؟ در شرایطی که تصور می‌شود در زمان‌های صلح‌آمیز بی‌سابقه است، ارتش آمریکا چهارمین شی پرنده را در این ماه بر فراز حریم هوایی آمریکای شمالی سرنگون کرد. آخرین هدف که به عنوان یک سازه هشت ضلعی با ریسمان اما بدون محموله توصیف می شود، در ساعت 2:42 بعد از ظهر روز یکشنبه به وقت محلی به دنبال دستور رئیس جمهور بایدن بر فراز دریاچه هورون در میشیگان شلیک شد.

بخونید:  مدیسون اسکوئر گاردن از تشخیص چهره در برابر حریف قانونی استفاده می کند
ژنرال نیروی هوایی ایالات متحده، گلن وان هرک، رئیس NORAD و فرماندهی شمالی ایالات متحده، گفت که ارتش شناسایی نکرده است که سه شیء اخیر چیست و چگونه شناور مانده اند. او به خبرنگاران گفت که به دلیلی از آنها به عنوان “اشیا، نه بالن” یاد می شود.