ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی انویدیا اکنون روی ویدیوهای وب کار می کند

به عنوان بخشی از اعلامیه های «انویدیا استودیو» خود در نمایشگاه CES 2023، انویدیا از ویدیوی کوتاهی رونمایی کرد که وضوح تصویر فوق العاده RTX را نشان می دهد. این کلیپ گیم پلی 1080p Apex Legends را با فیلم های ارتقا یافته به 4K مقایسه می کند. یک عکس بزرگ‌نمایی شده نشان می‌دهد که افکت سطح بالا، مصنوعات بلوکی را روی اجسام دور و نزدیک صاف می‌کند.

ویژگی معروف DLSS این شرکت، بازی‌ها را از و به طیف وسیع‌تری از وضوح‌ها از طریق کیفیت، عملکرد و حالت‌های فوق‌العاده‌ای که دارد، ارتقا می‌دهد. تمرکز اول روی ارتقاء مقیاس از 1080p منطقی است، زیرا احتمالاً رایج ترین وضوح ویدیوی وب است. امیدواریم انویدیا در نهایت سعی کند تا از 720p ارتقاء دهد. نتایج ممکن است به خوبی به نظر نرسند، اما محتوای 720p کافی در وب وجود دارد که آزمایش را تضمین کند.

هر سرویس پخش برجسته ای به جز نتفلیکس و یوتیوب، کاربران رایانه های شخصی را به 1080p محدود می کند، بنابراین ویژگی جدید انویدیا در صورتی که در سایت هایی مانند Amazon Prime Video یا Hulu کار کند، می تواند راه حل خوبی باشد. این شرکت نشان نداد که آیا کاربران روزی می‌توانند وضوح تصویر فوق‌العاده را برای ویدیوهای ذخیره‌شده در رایانه‌شان اعمال کنند یا خیر.منبع

انویدیا اعلام کرد که از ماه فوریه، رایانه‌های شخصی با پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 40 یا سری 30، ویدیوهای 1080p را به 4K در مرورگرهای Google Chrome و Microsoft Edge ارتقا خواهند داد. مشخص نیست که چرا روی پردازنده‌های گرافیکی سری RTX 20 که دارای عملکرد DLSS مشابه سری 30 هستند، کار نمی‌کند.

بخونید:  مایکروسافت در حال حاضر از سونی در افزایش قیمت کنسول های خود پیروی نخواهد کرد

نمایش حرکت زیادی را نشان نمی‌دهد و حرکت آهسته است، بنابراین مشخص نیست که وضوح تصویر فوق‌العاده چگونه فیلم‌های با حرکت سریع یا انتقال عکس‌ها را کنترل می‌کند. انویدیا همچنین تنها یک کیفیت عالی از 1080p تا 4K ارائه کرده است.

چیزی که باید منتظرش بود: عملکرد ارتقاء مقیاس هوش مصنوعی در کارت های گرافیک RTX انویدیا معمولاً برای بهبود کیفیت و عملکرد تصویر بازی استفاده می شود. با این حال، این شرکت قصد دارد ماه آینده ارتقاء مقیاس به کمک هوش مصنوعی را برای کاربران دارای کارت گرافیک Ampere و Ada Lovelace به ویدیوهای وب بیاورد.

نسخه ی نمایشی Apex Legends نشان می دهد که انویدیا در درجه اول از بینندگان انتظار دارد که از ویدئو سوپر رزولوشن برای تماشای استریم های بازی 1080p در 4K استفاده کنند. با این حال، این شرکت گفت که این ویژگی روی هر ویدیویی کار می کند. این کلیپ یک پنجره مرورگر YouTube را نشان می دهد، اما Video Super Resolution می تواند در سایت های دیگر نیز کار کند.

این شرکت همچنین توضیح نداد که چرا این محدودیت ها وجود دارد، اما احتمالاً سیستم در مراحل اولیه خود است و می تواند در طول زمان بهبود یابد. امیدواریم انویدیا زمان زیادی طول نکشد تا این ویژگی را به فایرفاکس بیاورد.