ارسال نظرات توهین آمیز در یوتیوب می تواند منجر به اخطار و وقفه 24 ساعته شود


به طور خلاصه: یوتیوب در تلاش است تا با ارسال اعلان‌هایی به کسانی که آن‌ها را پست می‌کنند، به حجم عظیم نظرات سمی، نفرت‌انگیز و توهین‌آمیز روی این پلتفرم رسیدگی کند. در صورت ادامه این رفتار مرتکبین به مدت 24 ساعت از ارسال هرگونه نظر منع می شود.

روش قبلی یوتیوب برای پرداختن به نظرات سمی در یوتیوب این بود که قبل از ارسال پیامی به مردم هشدار می داد که ممکن است توهین آمیز باشد. این ویژگی جدید کمی فراتر می رود و به کاربران هشدار می دهد زمانی که YouTube برخی از نظرات آنها را به دلیل نقض دستورالعمل های انجمن خود شناسایی کرده و حذف کرده است.

برای کسانی که این هشدارها را نادیده می‌گیرند و همچنان نظرات توهین‌آمیز متعددی می‌گذارند، YouTube می‌تواند مهلت زمانی صادر کند و توانایی ارسال پیام‌ها را به مدت 24 ساعت تعلیق کند.

هشدارها و تعلیق کامنت 24 ساعته ممکن است مانع بزرگی به نظر نرسند، اما مدیر انجمن یوتیوب، راب می‌نویسد که آزمایش نشان داده است که این ترکیب، احتمال اینکه کاربران دوباره نظرات نقض‌کننده را بگذارند، کاهش می‌دهد.

ویژگی جدید در حال حاضر فقط برای نظرات انگلیسی موجود است. یوتیوب امیدوار است در ماه آینده آن را به زبان های بیشتری بیاورد.

در این بیانیه آمده است: «هدف ما هم محافظت از سازندگان در برابر کاربرانی است که سعی می‌کنند از طریق نظرات بر جامعه تأثیر منفی بگذارند، و هم شفافیت بیشتری را به کاربرانی که ممکن است نظراتشان را به دلیل نقض خط‌مشی حذف کرده‌اند، ارائه دهیم و امیدواریم به آنها کمک کنیم دستورالعمل‌های انجمن ما را درک کنند.»

یوتیوب اذعان می‌کند که سیستم‌ها همیشه آن را درست نمی‌کنند، بنابراین هر کسی که احساس می‌کند اخطاری دریافت کرده است که شایسته نبوده است، می‌تواند به شرکت کمک کند تا متوجه شود اشتباه کرده است. هیچ اشاره ای به بازگرداندن نظراتی که به اشتباه حذف شده اند وجود ندارد.

پیام های اسپم یکی دیگر از مشکلات بزرگ سایت است. یوتیوب می گوید که در حال کار بر روی بهبود سیستم های تشخیص خودکار و مدل های یادگیری ماشینی برای شناسایی و حذف پست های هرزنامه است. بیش از 1.1 میلیارد کامنت هرزنامه را در شش ماه اول سال 2022 حذف کرده است.

ربات‌هایی که به چت‌های زنده حمله می‌کنند، حوزه دیگری است که YouTube سعی می‌کند به آن بپردازد، به لطف تشخیص بهبود یافته هرزنامه‌ها.منبع