استارتاپ رباتیک لوازم جانبی کفشی تولید می کند که سرعت راه رفتن شما را تا دویدن افزایش می دهد

در پرسش‌های متداول آمده است: «هوش مصنوعی ما زمان‌های پاسخگویی آنی دارد، بنابراین آنها فوق‌العاده چابک هستند و می‌توانید به‌طور یکپارچه در میان جمعیت حرکت کنید.

اسکیت های با تکنولوژی بالا نیز ارزان نیستند. «پرندگان اولیه» می‌تواند با اهدای 999 دلاری (بسته‌های 799 دلاری و 899 دلاری فروخته شده) یک جفت به دست آورد. Shift به دنبال شارژ حدود 1400 دلار در بازار خرده فروشی است. طرفداران Kickstarter می توانند انتظار داشته باشند که Moonwalkers آنها در ماه مارس آینده عرضه شود.منبع

هنگامی که متوقف می شود، بلند کردن پاشنه به نرم افزار می گوید که چرخ ها را قفل کند. سپس کاربر می تواند بدون درگیر شدن موتورها به جلو حرکت کند. حرکت مشابهی هنگام رسیدن به بالای (یا پایین) پله ها، چرخ ها را دوباره درگیر می کند. این ویژگی همچنین می‌تواند در موقعیت‌های ازدحام زیاد مفید باشد، اگرچه Shift ادعا می‌کند که کند کردن راه رفتن شما باید موتورها را به اندازه‌ای کند کند که هنگام راه رفتن در نزدیکی دیگران ایمن باشد.

روش کار Moonwalkers ساده است. حسگرهای موجود در هر اسکیت میزان راه رفتن کاربر را اندازه گیری می کنند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی داخلی سرعت و شتاب واکر را محاسبه می‌کنند و سرعت موتور را به‌طور خودکار تنظیم می‌کنند، بنابراین این تغییر تغییری در تعادل ایجاد نمی‌کند. تنها کاری که کاربر برای کنترل سرعت باید انجام دهد این است که برای شتاب یا کاهش سرعت بیشتر یا آهسته تر راه برود.

TL;DR: Shift Robotics مجموعه ای از لوازم جانبی کفش به نام “Mookwalkers” را توسعه داده است. این یک برداشت قرن بیست و یکم از اسکیت تسمه ای اوایل قرن بیستم است. بر خلاف پیشینیان اولیه یا حتی مدرن خود، Moonwalkers از حسگرها، نرم افزار هوش مصنوعی و دو موتور 300 واتی برای کنترل ترمز و شتاب استفاده می کنند، بنابراین تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که راه برود. اسکیت ها می توانند سرعت پیاده روی معمولی را تا 250 درصد افزایش دهند.

ماه‌نوردان با محدودیت‌های خاصی همراه هستند. آنها فقط حداکثر سرعت 7 مایل در ساعت دارند که برای دویدن یا حرکت سریع تر، حتی در هنگام سرازیری ایده آل نیست. با وجود “چابکی” آنها، آنها هنوز به زمان نیاز دارند تا سرعت خود را کاهش دهند – حدود سه فوت از حداکثر سرعت – بنابراین کاربران باید از قبل برنامه ریزی کنند و زودتر از راه رفتن شروع به کند کردن راه رفتن کنند.

هر Mookwalker دارای 10 چرخ پلی اورتان است. موتورهای الکتریکی روی هر اسکیت با یک بار شارژ (حدود یک ساعت) به هشت چرخ تا 6 مایل نیرو می دهند. یک جفت بدون نیروی برق به یک انگشت لولایی متصل شده است تا کاربران بتوانند به طور طبیعی راه بروند – پاشنه تا پنجه – و به قسمت جلویی اجازه می دهد تا روی پشتی خم شود. لولا همچنین به عنوان یک کلید ضامن برای راه رفتن ایمن از پله ها بالا یا پایین عمل می کند.

Shift توسط تیمی از مهندسان روباتیک Carnegie Mellon تشکیل شد که تحقیقات خود را به یک شرکت خصوصی تبدیل کردند. این گروه یک کمپین Kickstarter را با امید به جمع آوری 90000 دلار برای تولید اولیه آغاز کرد. از زمان انتشار، این پروژه بیش از دو برابر هدف خود را افزایش داده است – 186,875 دلار.