استارتاپ فضایی برای آزمایش استخراج و پالایش سنگ معدن سیارک در مدار، پرتاب را برنامه ریزی می کند

به طور خلاصه: یک استارت‌آپ استخراج فضایی به نام AstroForge قصد دارد سیارک‌ها را برای محتوای معدنی آنها استخراج کند. این شرکت دو مأموریت برای سال 2023 برنامه ریزی کرده است تا دوام این پروژه را آزمایش کند. اولی در حالی که در مدار است پالایش صفر گرمی را نشان می‌دهد و دومی به دور ماه تیراندازی می‌کند تا سنگ هدف خود را در اعماق فضا مطالعه کند.

گیالیچ به TechCrunch گفت: «کمربندهای سیارکی، دور هستند، مانند سفرهای رفت و برگشت 14 ساله ما را خواهند برد. “این چیزی است که برای تحقیق و اکتشاف بسیار مناسب تر است… این یک مورد تجاری مناسب برای ما نیست.”

سوالی که از این مطالعه باقی مانده این بود که آیا سیارک های غنی از مواد معدنی بافت سطحی قابل شناسایی دارند؟ این شرکت معتقد است که آنها این کار را انجام می دهند. اقامت دوم آن در فضا به نظر می رسد با نزدیک شدن به یک سیارک خاص و مطالعه سطح آن با تصاویر با وضوح بالا، این نظریه را تأیید کند.

اولین ماموریت AstroForge برای آوریل برنامه ریزی شده است. این موشک سواری بر روی موشک حمل و نقل-7 اسپیس ایکس خواهد رفت. این سفر به سرمایه گذاران نشان می دهد که شرکت می تواند سنگ معدن را در فضا استخراج و تصفیه کند. این تیم از یک CubeSat 6U مملو از مواد “مانند astroid” برای آزمایش تکنیک های آن در گرانش صفر استفاده خواهد کرد. این شرکت قبلاً ثابت کرده است که پالایشگاهش می تواند در خلاء کار کند.

بخونید:  این زن با کمک به جوانان برای غلبه بر ترس خود از صحبت کردن با تلفن، زندگی راحت می کند

سنگی که AstroForge در نظر دارد فقط یک سفر 11 ماهه است. سفینه خود را با استارتاپ فضایی هیوستون به نام Intuitive Machines به مدار ماه خواهد فرستاد. از آنجا، آخرین سفر به سیارک انتخابی خود را انجام خواهد داد.

او گفت: “ما باید راهی پیدا کنیم تا سنگ سنگ را از سیارک خارج کنیم و آن را در پالایشگاه خود پردازش کنیم، و معتقدیم که این مشکل را برای سیارک مورد نظر خود حل کرده ایم.”منبع پالایشگاه AstroForge در خلاء روی زمین کار می کند.

این یک کار بسیار دلهره آورتر است، اما جیالیچ معتقد است که تیمش آن را کشف کرده است.

AstroForge مشاورانی از چندین دانشگاه، موسسه علوم سیاره ای و ناسا دارد که به شناسایی سنگ های فضایی قابل بهره برداری کمک می کنند. این تیم اخیراً مطالعه‌ای را با مدرسه معادن کلرادو منتشر کرده است که به بررسی محتوای فلزی سیارک‌ها و چگونگی استخراج و فروش آنها در زمین یا استفاده در فضا می‌پردازد.

البته، این شرکت به دلایل واضح مکان سیارکی را که به دنبال آن خواهد بود، فاش نمی کند. مت گیالیچ، مدیر عامل AstroForge فقط می‌گوید که «به خانه نزدیک‌تر است تا مثلاً صخره‌ای در کمربند سیارکی که بین مریخ و مشتری قرار دارد».

بخونید:  خودروی الکتریکی Snuggie وعده افزایش طول عمر باتری را می دهد

اگرچه AstroForge هنوز از سیاره خارج نشده است، AstroForge در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای دو ماموریت بعدی خود است. سومین مورد فرود یک کشتی بر روی یک سیارک و چهارمی، پالایش و انتقال پلاتین به زمین است.