استارتاپ کالیفرنیایی مجوز FAA را برای پرتاب اولین موشک پرینت سه بعدی جهان اعطا کرد

نسبیت انتخاب شد تا از آزمایش آتش استاتیکی نهایی مرحله اول صرف نظر کند. یکی از سخنگویان شرکت به اسپیس نیوز گفت که نسبیت باید مزایا و معایب فرسودگی و پارگی بیشتر از یک پرواز آزمایشی دیگر را در مقابل احتمال افزایش یافته مجبور به سقط در اولین تلاش خود برای پرتاب وزن کند.

منبع

چه اتفاقی افتاده؟ Relativity Space آماده پرتاب اولین موشک پرینت سه بعدی جهان به فضا است. این استارت آپ مستقر در کالیفرنیا اخیرا مجوز راه اندازی را از اداره هوانوردی فدرال (FAA) دریافت کرده و حتی تاریخ راه اندازی را نیز تضمین کرده است. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، اولین پرتاب Terran 1، به نام GLHF (مخفف Good Luck، Have Fun) در 8 مارس 2023 از Launch Complex 16 در کیپ کاناورال، فلوریدا انجام خواهد شد و به صورت زنده در کانال پخش خواهد شد. اینترنت.

یکی دیگر از بنیانگذاران Relativity، جردن نون، قبل از کمک به ایجاد این استارتاپ، مدتی را در Blue Origin و SpaceX گذراند.

جانشین Terran 1، Terran R، در سال 2021 رونمایی شد. قد آن 216 فوت در عرض 16 فوت با قابلیت قرار دادن بیش از 44100 پوند محموله در مدار پایین زمین خواهد بود. انتظار می رود این موشک پرینت سه بعدی و کاملا قابل استفاده مجدد در سال 2024 به فضا پرتاب شود.

تیم الیس، بنیانگذار و مدیر عامل، کارمند سابق Blue Origin، گفت رسیدن به این نقطه واقعاً وحشیانه بوده است و بسیار سخت تر از آن چیزی بود که او تصور می کرد. او افزود: “آینده بسیار روشنی برای فضای نسبیت در پیش است.”

نسبیت Terran 1 را به عنوان بزرگترین جسم چاپ شده سه بعدی برای تلاش برای پرواز مداری توصیف می کند. این موشک دو مرحله ای و قابل مصرف 110 فوت ارتفاع و 7.5 فوت عرض دارد و وزن خشک آن 20458 پوند است. 85 درصد آن به صورت انبوه به صورت سه بعدی پرینت شده است، اما نسبیت قصد دارد در نهایت به 95 درصد برسد.

پرتاب اولین تلاش مداری نسبیت خواهد بود. این موشک برای حمل محموله تا 2756 پوند طراحی شده است. جای تعجب نیست که این استارت آپ به عنوان بخشی از اولین سفر خود، محموله مشتری را به فضا ارسال نخواهد کرد.

کمک به مبارزه با جاذبه، نه موتور Aeon در مرحله اول و یک Aeon Vac در مرحله دوم است. ترکیبی از اکسیژن مایع و گاز طبیعی مایع باعث سوخت موشک می شود. این استارت‌آپ گفت موتورهایش برای ماموریت‌های آینده به مریخ راحت‌تر به سوخت متان تبدیل می‌شوند.