استارت آپ فضایی Lonestar در حال ارسال یک مرکز داده مینیاتوری به ماه است

Lonestar دور سرمایه اولیه خود را با جمع آوری 5 میلیون دلار بسته است و این شرکت اکنون آماده است تا مجموعه ای از ماموریت ها را آغاز کند تا مراکز داده کارآمد را به دورافتاده ترین مکان تاریخ: سطح ماه برساند. Lonestar با شرکت Intuitive Machines مستقر در هیوستون، که قبلاً قراردادی توسط ناسا برای ارائه نمایش‌های فناوری به ماه به عنوان بخشی از برنامه Artemis منعقد شده بود، همکاری خواهد کرد.

چه اتفاقی افتاده؟ Lonestar Data Holdings یک استارت آپ مستقر در فلوریدا است که می خواهد جو زمین را با آوردن مراکز داده و محاسبات لبه به ماه حفظ کند. این شرکت به تازگی آخرین دور بودجه خود را اعلام کرده است و اکنون آماده ارسال اولین واحد ذخیره سازی داده های تجربی به فضا است.

برد هریسون، موسس و شریک مدیر شرکتی که دور تأمین مالی Lonestar (Scout Ventures) را رهبری کرد، گفت که گسترش اقتصاد جهان به ماه «فضای سفید بعدی در اقتصاد فضایی جدید» است. امنیت و ذخیره سازی داده ها بخشی ضروری از نسل بعدی اکتشافات ماه هستند و Lonestar به وضوح می خواهد نقشی محوری در این مرز پیشگام دنیای ماورایی ایفا کند.منبع

اولین مرکز داده Lonestar که به ماه فرستاده می شود برای نیازهای برق و ارتباط خود به فرودگر IM-2 متکی خواهد بود. هر مرکز داده بعدی که ارسال شود، امکانات ارتباطی و برق خود را خواهد داشت و می‌تواند تا پایان سال 2026 در سطح ماه مستقر شود. انتظار می‌رود ماموریت IM-2 بین 11 تا 14 روز به طول بینجامد.

بخونید:  هزاران وب‌سایت برای تغییر مسیر کاربران در کلاهبرداری پمپاژ مشاهده Google Ads آلوده شدند

استات قبلاً گفته بود که داده ها “بزرگترین پولی است که نژاد بشر ایجاد کرده است” زیرا ما تقریباً برای هر کاری که اینجا روی زمین انجام می دهیم به آن متکی هستیم. اما داده‌ها «بیش از حد مهم» شده‌اند که نمی‌توان آنها را صرفاً در «زیست‌کره شکننده‌تر» زمین ذخیره کرد. بزرگترین ماهواره زمین مکانی ایده آل برای “ذخیره ایمن” آینده مبتنی بر داده ما است.

کریس استات، بنیانگذار Lonestar در آوریل 2022 گفت که مرکز داده مینیاتوری روی فرودگر IM-2 ظرفیت 16 ترابایت در یک محموله 1 کیلوگرمی خواهد داشت. بهبود، در حالی که به سرمایه گذاری های تجاری و خصوصی که برای ایجاد حضور در ماه کار می کنند کمک می کند.

در سال 2021، Lonestar اولین آزمایش را با مرکز داده خود در فضا – یا بهتر است بگوییم، در ایستگاه فضایی بین‌المللی انجام داد. طرح جدید ارسال یک جعبه داده کوچک به ماه با دومین ماموریت ماهانه (IM-2) Intuitive Machines است، در حالی که انتظار می رود ماموریت IM-1 در ماه ژوئن پرتاب شود.