استارلینک سرویس اینترنت خود را برای قایق ها راه اندازی می کند، با هزینه 5000 دلار در ماه به اضافه 10000 دلار هزینه سخت افزار

Starlink Maritime ارزان نیست. ابتدا، مشتریان باید یک جفت ظروف ناهموار استارلینک را با هزینه یکباره 10000 دلار خریداری کنند. آنها باید 5000 دلار بپردازند هر ماه برای دسترسی به سرویس برای مقایسه، خدمات مسکونی و RV Starlink دارای هزینه سخت افزاری 599 دلاری است و 110 دلار (خانه) یا 135 دلار (RV) در ماه هزینه دارد، اگرچه استفاده از دومی در زمانی که وسیله نقلیه در حرکت است، گارانتی را باطل می کند.

اسپیس ایکس ماهانه 150 هزار دلار برای اتصال بدتر به کشتی های ما پرداخت می کرد!

— ایلان ماسک (@elonmusk) 7 جولای 2022

در حالی که هزینه اولیه و هزینه ماهانه Starlink Maritime آشکارا بسیار گران است، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس خاطرنشان می‌کند که SpaceX ماهانه 150000 دلار به یک سرویس ناشناس برای اتصال اینترنت «بسیار بدتر» به کشتی‌هایش پرداخت می‌کند. اسپیس ایکس همچنین برای معرفی محصول خود ویدیوی مقایسه ای (در بالا) در اینستاگرام منتشر کرده است.

منبع

مانند نسخه RV، مشتریان Starlink Maritime می توانند سرویس را زمانی که استفاده نمی شود متوقف کنند. همچنین بدون درپوش داده ارائه می شود، اما SpaceX نسبت به استفاده بیش از حد هشدار می دهد.

استارلینک اسپیس ایکس نسخه‌ای از سرویس اینترنتی خود به نام Starlink Maritime را راه‌اندازی کرده است که همانطور که از نامش پیداست برای شرایط سختی که قایق‌ها، کشتی‌ها، قایق‌های تفریحی و سکوهای نفتی با آن مواجه هستند طراحی شده است.

هنوز هم قیمت‌های ممتاز، اما بسیار ارزان‌تر و سریع‌تر از گزینه‌های جایگزین.

کاربران نمی توانند در همه جای دنیا ارتباط برقرار کنند. در حال حاضر فقط در آب‌های ساحلی ایالات متحده (از جمله دریاچه‌های بزرگ اما نه آلاسکا)، اروپا (به جز بیشتر نروژ، سوئد و فنلاند)، استرالیا، برزیل، شیلی، بیشتر بخش‌های جنوبی استرالیا و نیوزلند کار می‌کند. . مناطق بیشتری در Q4 اضافه خواهند شد.

بخونید:  Avatar: The Way of Water باید به یکی از چهار فیلم پرفروش تاریخ تبدیل شود تا از بین برود.