استارلینک سرویس اینترنت خود را برای قایق ها راه اندازی می کند، با هزینه 5000 دلار در ماه به اضافه 10000 دلار هزینه سخت افزار


چه اتفاقی افتاده؟ آیا تا به حال به قایق تفریحی خود خیره شده اید و آرزو کرده اید که در هنگام بیرون از دریا سرعت دانلود بسیار بالایی داشته باشد؟ این یک مشکل جهانی است که بعید است اکثر ما با آن روبرو شویم. اما اگر تصادفاً یک وسیله نقلیه دریایی بدون اینترنت دارید، احتمالاً بدتان نمی‌آید که ماهیانه 5000 دلار برای خدمات Starlink بپردازید.

استارلینک اسپیس ایکس نسخه‌ای از سرویس اینترنتی خود به نام Starlink Maritime را راه‌اندازی کرده است که همانطور که از نامش پیداست برای شرایط سختی که قایق‌ها، کشتی‌ها، قایق‌های تفریحی و سکوهای نفتی با آن مواجه هستند طراحی شده است.

Starlink Maritime ارزان نیست. ابتدا، مشتریان باید یک جفت ظروف ناهموار استارلینک را با هزینه یکباره 10000 دلار خریداری کنند. آنها باید 5000 دلار بپردازند هر ماه برای دسترسی به سرویس برای مقایسه، خدمات مسکونی و RV Starlink دارای هزینه سخت افزاری 599 دلاری است و 110 دلار (خانه) یا 135 دلار (RV) در ماه هزینه دارد، اگرچه استفاده از دومی در زمانی که وسیله نقلیه در حرکت است، گارانتی را باطل می کند.

مانند نسخه RV، مشتریان Starlink Maritime می توانند سرویس را زمانی که استفاده نمی شود متوقف کنند. همچنین بدون درپوش داده ارائه می شود، اما SpaceX نسبت به استفاده بیش از حد هشدار می دهد.

“اهداف عملکرد” ​​این سرویس شامل سرعت دانلود بین 100 تا 350 مگابیت در ثانیه و آپلود 20 تا 40 مگابیت در ثانیه است. The Verge اشاره می کند، با این حال، تاخیر کمتر از 99 میلی ثانیه است.

کاربران نمی توانند در همه جای دنیا ارتباط برقرار کنند. در حال حاضر فقط در آب‌های ساحلی ایالات متحده (از جمله دریاچه‌های بزرگ اما نه آلاسکا)، اروپا (به جز بیشتر نروژ، سوئد و فنلاند)، استرالیا، برزیل، شیلی، بیشتر بخش‌های جنوبی استرالیا و نیوزلند کار می‌کند. . مناطق بیشتری در Q4 اضافه خواهند شد.

در حالی که هزینه اولیه و هزینه ماهانه Starlink Maritime آشکارا بسیار گران است، ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس‌ایکس خاطرنشان می‌کند که SpaceX ماهانه 150000 دلار به یک سرویس ناشناس برای اتصال اینترنت «بسیار بدتر» به کشتی‌هایش پرداخت می‌کند. اسپیس ایکس همچنین برای معرفی محصول خود ویدیوی مقایسه ای (در بالا) در اینستاگرام منتشر کرده است.

هفته گذشته، کمیسیون ارتباطات فدرال مجوز اسپیس ایکس را برای استفاده از سیستم اینترنت ماهواره ای Starlink خود در وسایل نقلیه در حال حرکت، از جمله خودروها، هواپیماها و قایق ها اعطا کرد.

منبع