استاندارد Qi2 کارایی و قابلیت همکاری را برای شارژ بی سیم به ارمغان می آورد

انتظار می رود اولین گوشی های هوشمند و شارژرهای دارای گواهی Qi2 تا فصل تعطیلات 2023 به فروش برسند.منبع

استاندارد Qi2 قرار است جایگزین مدل قبلی خود یعنی Qi شود، در بازاری که به سرعت در حال گسترش است و انتظار می رود یک میلیارد دستگاه (هم فرستنده و هم گیرنده) تا پایان سال 2023 در سراسر جهان به فروش برسد. لوازم جانبی جدید Qi2 شارژ بی سیم را برای دستگاه های تلفن همراه به ارمغان می آورد. که با تنظیم کنونی سطح صاف به سطح صاف کار نمی کند.

Struhsaker همچنین یادآوری می‌کند که چگونه Qi2 کاملاً با نیازهای مدرن برای بهره‌وری انرژی و پایداری هماهنگ است، زیرا استاندارد جدید اتلاف انرژی را کاهش می‌دهد که ممکن است در زمانی که تلفن و شارژر در یک راستا قرار ندارند اتفاق بیفتد. علاوه بر این، Qi2 “بسیار ضایعات دفن زباله مرتبط با جایگزینی شارژر سیمی را به دلیل شکستن دوشاخه ها و فشار وارد شده به سیم ها از اتصال و قطع روزانه به شدت کاهش می دهد.”

آینده نگر: حداقل زمانی که صحبت از شارژ بی سیم آخرین مدل های آیفون می شود، «اپل این کار را بهتر انجام می دهد». آنقدر که کنسرسیوم Wireless Power با کوپرتینو کار می کند تا استاندارد بی سیم جدید Qi2 را به بازار بسیار گسترده تری از گوشی های هوشمند و لوازم جانبی ارائه دهد.

WPC توضیح داد که نمایه برق مغناطیسی اطمینان حاصل می کند که گوشی های هوشمند یا سایر دستگاه های شارژی با باتری قابل شارژ کاملاً با ایستگاه شارژ هماهنگ هستند، بنابراین “بازده انرژی بهبود یافته و شارژ سریع تر را ارائه می دهد.”

بخونید:  خدمات Azure OpenAI و ChatGPT اکنون برای مشتریان سازمانی در دسترس هستند

Qi2 که قرار است در سال 2023 وارد بازار شود، در واقع یک استاندارد شارژ بی سیم جدید است که بر اساس فناوری MagSafe فوق الذکر ساخته شده است. WPC می‌گوید که اپل اساس استاندارد جدید را فراهم کرده و با سایر اعضای کنسرسیوم برای توسعه یک نمایه قدرت مغناطیسی جدید که در هسته Qi2 قرار دارد، همکاری می‌کند.

به گفته Paul Struhsaker، مدیر اجرایی کنسرسیوم Wireless Power، مصرف‌کنندگان و خرده‌فروشان در مورد اینکه چه دستگاه‌هایی دارای گواهی Qi هستند و دستگاه‌هایی که ادعا می‌کنند با Qi کار می‌کنند اما دارای گواهی Qi نیستند، سردرگم شده‌اند. Struhsaker می‌گوید: «این سردرگمی می‌تواند منجر به تجربه کاربری ضعیف و حتی مشکلات ایمنی شود.» بنابراین Qi2 باید به مصرف‌کنندگان و خرده‌فروشان این اطمینان را بدهد که دستگاه‌های آنها «ایمن، کارآمد و قابل همکاری با برندهای دیگر» هستند.

هنوز هیچ مشخصات رسمی وجود ندارد، اما به گفته سخنگوی WPC، Qi2 قابلیت شارژ اولیه 15 وات را ارائه می‌کند – مانند شارژرهای MagSafe و دو برابر قدرت شارژرهای سازگار با Qi (7.5 وات). پروفیل های توان بالاتر و قابلیت شارژ مجدد باید در تاریخ بعدی به استاندارد برسد.

کنسرسیوم برق بی سیم (WPC) در حال کار بر روی استاندارد جدیدی برای شارژ بی سیم است. Qi2 (تلفظ “chee two”) به گونه ای طراحی شده است که کارآمد و قابل همکاری باشد، وحدت را در صنعت ایجاد کند و رشد بازار را ارتقا دهد. این بار، به نظر می رسد اپل مایل به ایفای نقش مشارکتی بیشتر به جای رفتن به راه اختصاصی با MagSafe است.

بخونید:  آیا هوش مصنوعی می تواند شغل شما را تصاحب کند؟