اسناد دادگاه حاکی از آن است که گوگل تصورات نادرست حریم خصوصی از حالت ناشناس کروم را پرورش داده است

یک سیب زمینی داغ: حالت ناشناس Chrome خصوصی نیست. *نفس* به طور جدی، همه ما می دانیم که حالت های مرور خصوصی ما را از هیچ چیز دیگری به جز همسرمان پنهان نمی کند. با این حال، بسیاری از افراد کمتر دانش‌آموز فناوری فکر می‌کنند که خصوصی‌تر از آنچه هست، است، و این باور باعث شکایت جدید علیه آلفابت شده است.

یکی دیگر از شواهد مخرب اسلایدی از یک ارائه داخلی در سال 2020 است که در آن آمده است: “مگر اینکه به وضوح فاش شود که فعالیت آنها ممکن است قابل پیگیری باشد، تبلیغات یا پیشنهادات هدفمند بر اساس حالت خصوصی دریافت کند. [browsing] ممکن است اعتماد را از بین ببرد.” این اسلاید به یک نظرسنجی از کاربران در مورد تجربه ناشناس اشاره می کند و نشان می دهد که گوگل به شدت از تصویر این ویژگی در بین کاربران آگاه است.

پیشرو محصول کروم گوگل حتی گفت که عبارت در صفحه splash ناشناس به اندازه کافی شفاف نیست و بیان می کند که باید آن را از “شما در برابر سایر افرادی که از این دستگاه استفاده می کنند محافظت می شوید” به “شما در برابر Google محافظت نمی شوید” تغییر دهید. این دقیقاً همان چیزی نیست که صفحه اصلی می گوید، اما جای تعجب نیست که مدیران شرکت به شدت این ایده را رد کردند.

مهندس دیگری در همان تاپیک با ارسال پیوندی به ویکی Guy Incognito پاسخ داد و گفت: “صرف نظر از نام، نماد ناشناس همیشه باید وجود داشته باشد. [Guy Incognito]، که به طور دقیق سطح حریم خصوصی را نشان می دهد.” گای ناشناس شخصیتی در سیمپسون ها است که شبیه هومر سیمپسون است اما سبیل دارد و باعث می شود دیگران فکر کنند او هومر است که سبیل بدی به تن دارد.

بخونید:  لاجیتک و تنسنت در حال ساخت یک بازی ابری دستی هستند که قرار است اواخر امسال عرضه شود

بر اساس این پرونده ها، مدیر بازاریابی گوگل، لورین توهیل، سال گذشته ایمیلی به ساندار پیچای، مدیرعامل این شرکت ارسال کرد و هشدار داد که آنها باید در نظر داشته باشند که ناشناس را “واقعی خصوصی” کنند. حتی نگران‌کننده‌تر، اعتراف غیرمستقیم او است که مجبور شده‌اند هنگام بازاریابی این ویژگی از زبان گمراه‌کننده استفاده کنند.

گوگل از این انتقاد گسترده برای پاسخ به اتهامات استفاده کرد و در پرونده گفت که همه می دانند که حالت ناشناس برای اینترنت نامرئی نیست و کاربران رضایت خود را برای مشاهده تاریخچه مرور خود حتی در حالت ناشناس به گوگل اعلام می کنند. همچنین علناً از خود دفاع کرده و هرگونه تخلف را رد کرده است.

شاکیان در این درخواست کلاسی از اسناد به عنوان مدرکی استفاده می‌کنند که نشان می‌دهد Google آگاهانه باعث ایجاد سردرگمی کاربران در این فکر می‌شود که حالت ناشناس از حریم خصوصی آنها محافظت می‌کند. البته، شاکیان به این واقعیت توجه دارند که صفحه اصلی ناشناس به صراحت عملکرد حالت را بیان می کند و کارشناسان امنیتی سال ها در مورد حریم خصوصی ساختگی آن فریاد می زنند.

“[Incognito] فقط مرورگر خود را از ضبط ترافیک شما مسدود می کند. دانیل مارکوسون از Nord VPN در یک پست وبلاگی ماه گذشته گفت: “این IP شما را پنهان نمی کند.” نشانی.”

در یک مکالمه چت در سال 2018 بین مهندسان گوگل، یکی اظهار داشت: “ما باید از نامگذاری ناشناس خودداری کنیم و از نماد Spy Guy استفاده نکنیم.” Spy Guy نماد/مسکوت ناشناس با کلاه و عینک است.

توهیل گفت: «ما در میزان توانی که می‌توانیم Incognito را به بازار عرضه کنیم، محدود هستیم، زیرا واقعاً خصوصی نیست، بنابراین به زبان کاملاً مبهم و پوششی نیاز داریم که تقریباً آسیب‌رسان‌تر است».

بخونید:  نسخه ی نمایشی بازسازی Resident Evil 4 هم اکنون در Steam در دسترس است

گوگل با یک پرونده بالقوه حفظ حریم خصوصی مواجه است، زیرا میلیون‌ها کاربر از آن برای دریافت میلیاردها دلار شکایت به دلیل عدم حمایت واقعی از حریم خصوصی در حالت ناشناس کروم، شکایت کردند. در حالی که ناآگاهی کاربر هرگز یک بحث بزرگ در مقابل یک قاضی نیست، اسناد دادگاه برای اولین بار در مارس 2021 این تصویر را نشان می دهد که گوگل در پرورش تصورات نادرست کاربران در مورد حریم خصوصی همدست بوده است.

“Fuzzy” و “Hedging language” نشان‌دهنده این است که بخش بازاریابی می‌داند که کاربران آنچه را که Incognito ارائه می‌کند اشتباه می‌دانند، و Google عمداً در حال رقصیدن در اطراف این موضوع است تا این تصور غلط را تداوم بخشد. در حالی که Twohill آشکارا آگاهی شرکت از این سردرگمی را اعلام نکرد، سایر کارمندان نگرانی‌های صریح‌تری را برای سال‌ها ابراز کرده‌اند که نشان می‌دهد گوگل از تصویر نادرست ناشناس اطلاع داشته است.

گوگل دو بار تلاش کرد که این پرونده را رد کند اما موفق نشد. با این حال، موفق شد ساندار پیچای، مدیرعامل را از قلاب خارج کند. شاکیان درخواست کرده بودند که مدیر ارشد اجرایی در زمانی که رئیس توسعه کروم بود، در مورد توسعه ناشناس شهادت دهد. قاضی این درخواست را رد کرد.

بخونید:  کارگران سوئیسی گوگل به دلیل اخراج کارکنان خود را ترک کردند و برای جلوگیری از کاهش دستمزدها را کاهش دادند

منبع

این مهندس همچنین یک مطالعه در سال 2018 را به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد 56.3 درصد از پاسخ‌دهندگان فکر می‌کنند ناشناس مانع از دیدن تاریخچه جستجوی آنها توسط گوگل می‌شود. 37 درصد دیگر معتقدند که حالت حریم خصوصی می تواند کارفرمای آنها را از ردیابی مرور وب آنها باز دارد. هر دوی اینها تصورات نادرستی است. تنها کاری که حالت ناشناس انجام می دهد حذف خودکار تاریخچه مرور و کوکی های آن جلسه است که کاربران می توانند به صورت دستی انجام دهند.