اسکالپرها برای فروش کنسول‌های پلی‌استیشن 5 به مشکل می‌خورند، زیرا عرضه‌ها به حالت عادی بازگشته است.

همانطور که توسط TheGamer گزارش شده است، Redditors که به مرگ اسکالپینگ PS5 اشاره کرده است، تقریباً به همان اندازه که انتظار می رود ابراز همدردی می کنند. بیشترین رأی مثبت در این تاپیک، با عنوان “حتی کمی برای آنها احساس بدی نداشته باشید”، اینگونه است: “امیدوارم او برای خرید مردم 230 دلار پایین بیاید. خنده دار خواهد بود.”

فقط کافی است به eBay نگاهی بیندازید تا متوجه شوید که روزهایی که پلی استیشن 5 ممکن بود بیش از 1500 دلار قیمت داشته باشد، دیگر گذشته است. بیشتر مدل های جدید بین 450 تا 499 دلار قیمت دارند، در حالی که بسیاری از حراج ها از 380 دلار شروع می شوند. ماشین های دست دوم حتی ارزان تر هستند.

هر چقدر هم که اکنون بد است، ممکن است در ماه‌های آینده اوضاع برای اسکالپرهای PS5 بدتر شود زیرا مردم منتظرند ببینند آیا گزارش‌هایی مبنی بر عرضه PS5 Pro در سال آینده توسط سونی صحت دارد یا خیر. گفته می شود که مدل به روز شده بر روی توانایی های ردیابی پرتوهای بهتر تمرکز دارد و با پیشرفت های معمول در وفاداری بصری و عملکرد کلی مورد انتظار در پلی استیشن پرو ارائه می شود.منبع

روده بر شدن از خنده: در اوج بحران تراشه و همه‌گیری، فقط کارت‌های گرافیکی نبودند که اسکالپرها آن را می‌خریدند و به قیمت‌های ناپسند می‌فروشند. پیدا کردن کنسول های پلی استیشن 5 بدون صرف هزینه های گزاف در سایت هایی مانند eBay تقریبا غیرممکن بود. با این حال، در حال حاضر، با توجه به بهبود چشمگیر عرضه ماشین‌های سونی، اسکالپرها مجبور به کاهش قیمت‌ها شده‌اند و برخی از فهرست‌ها تحت MSRP هستند.

بخونید:  اسکنر FastFoto اپسون کار کوتاهی برای دیجیتالی کردن چاپ می کند

در سال‌های 2020 و 2021 دریافت پلی‌استیشن 5 با قیمت پیشنهادی آن تقریباً غیرممکن بود. اسکالپرها و شرکت‌های اسکالپر بدون عذرخواهی این کنسول‌ها را هزاران دلار خریداری کردند تا با قیمت‌های بسیار بالا به فروش برسانند. خرده‌فروشان راه‌های نوآورانه و گاه مؤثری را برای توقف این عمل امتحان کردند، اما در بلندمدت تفاوت چندانی نداشت. برخی از اسکالپرها حتی از اقدامات خود دفاع کردند و از مردم خواستند که به فکر جوانانی باشند که از طریق پاره کردن دیگران زندگی خوبی داشته باشند.

اسکالپینگ PS5 تا اوایل سال 2021 ادامه یافت، اما اوضاع در اواخر سال بهبود یافت. با شروع سال 2022 سونی اعلام کرد که خرید آخرین کنسول خود به لطف عرضه افزایش یافته بسیار آسان تر است.