اطلاعات کاربر LastPass در معرض نقض داده ها قرار گرفت

چه اتفاقی افتاده؟ LastPass، مدیر رمز عبور محبوبی که بیش از 33 میلیون مشتری و 100000 کاربر تجاری دارد، دوباره هک شد. این شرکت می‌گوید که برخلاف دفعه قبل، داده‌های کاربر در این رویداد اخیر فاش شد، اما شرکت تاکید می‌کند که رمزهای عبور به خطر نیفتاده‌اند.

کریم توبا، مدیرعامل LastPass می‌نویسد که LastPass اخیراً فعالیت غیرعادی را در یک سرویس ذخیره‌سازی ابری شخص ثالث که سازمان و شرکت وابسته GoTo در حال حاضر به اشتراک می‌گذارند، شناسایی کرده است.

اگر از کاربران LastPass هستید که نگران این حوادث هستید، دانلود برنامه authenticator برای کمک به محافظت از حساب خود با نیاز به کدهای احراز هویت دو مرحله ای هنگام ورود به سیستم، یک لایه حفاظتی اضافی اضافه می کند.

منبع

علیرغم اینکه بسیار محبوب و نرم افزاری عالی است، این موقعیت دیگری است که اقدامات امنیتی LastPass زیر سوال رفته است. در سال 2019، این شرکت یک نقص امنیتی را اصلاح کرد که می‌توانست به هکرها اجازه دهد تا جزئیات ورود آخرین کاربران سایتی را که بازدید کرده‌اند را حذف کنند. همچنین در سال 2017 یک آسیب پذیری افزونه مرورگر وجود داشت.

توبا گفت که LastPass به کار بر روی درک دامنه حادثه و شناسایی اطلاعات خاصی که به آنها دسترسی پیدا کرده است، ادامه می دهد. این شرکت امنیتی پیشرو Mandiant را درگیر کرده و به اجرای قانون هشدار داده است.

اخیراً فعالیت غیرعادی را در یک سرویس ذخیره‌سازی ابری شخص ثالث شناسایی کرده‌ایم که در حال حاضر توسط LastPass و GoTo وابسته به آن به اشتراک گذاشته شده است. رمزهای عبور مشتری به دلیل معماری Zero Knowledge LastPass به صورت ایمن رمزگذاری شده است. اطلاعات بیشتر: https://t.co/xk2vKa7icq pic.twitter.com/ynuGVwiZcK

بخونید:  Corsair Xeneon Flex 45" Review: Bendable OLED

— LastPass (@LastPass) 30 نوامبر 2022

مشخص شده است که هکرها توانسته‌اند به «عناصر خاصی» از داده‌های مشتریان دسترسی پیدا کنند. این با استفاده از اطلاعات به دست آمده از هک LastPass در ماه آگوست به دست آمد، زمانی که مجرمان سایبری بخش هایی از کد منبع داخلی سایت و اسناد مربوط به اطلاعات فنی مناسب را گرفتند. هکرها در آن مناسبت با استفاده از یک حساب توسعه‌دهنده به خطر افتاده دسترسی پیدا کردند و به مدت چهار روز سیستم‌ها را پیش از کشف و بوت کردن، زیر نظر گرفتند.