افزونه های جدید ChatGPT به ربات اجازه می دهد تا به اینترنت دسترسی داشته باشد تا آن را قابل اعتمادتر کند

نسخه بتا در حال پخش آهسته است. آزمایش در حال حاضر به چند توسعه دهنده و مشترک ChatGPT Plus محدود شده است. با این حال، OpenAI یک صف برای عموم راه اندازی کرده است. به تدریج کاربران را از لیست انتظار به نسخه بتا اضافه می کند زیرا باگ ها را برطرف می کند.

منبع

توجه داشته باشید که ChatGPT ادعا می کند که متکالف در سال 2003 (به جای سال 2023) برنده جایزه تورینگ شد، حتی اگر می دانست که آلن کی در سال 2003 برای کارش در زبان های برنامه نویسی شی گرا برنده شد. این نوع پاسخ به عنوان “توهم” شناخته می شود. اجازه دادن به ChatGPT برای جستجوی اطلاعات فعلی باید آن را در هنگام پاسخ دادن به پرس و جوهای حساس به زمان بسیار کاربردی تر و قابل اعتمادتر کند.

OpenAI اعلام کرد که پلاگین هایی را به ChatGPT اضافه می کند. پیاده سازی چندین قابلیت را در اختیار چت بات و سایر توسعه دهندگان با استفاده از الگوریتم ها قرار می دهد. پلاگین ها در حال حاضر در مرحله آزمایش محدود هستند، اما هر کسی می تواند با ثبت نام یا ورود به OpenAI در لیست انتظار قرار بگیرد.

یکی از ویژگی‌های جدید به ChatGPT اجازه می‌دهد هنگام فرمول‌بندی پاسخ به وب دسترسی داشته باشد. صحت این نرم افزار از زمان انتشار چندین بار زیر سوال رفته است. بخشی از مشکل آن این است که داده های آموزشی آن فقط تا سپتامبر 2021 می رسد. بنابراین ربات در پاسخ به سؤالاتی که نیاز به آگاهی از رویدادهای جاری دارند مشکل دارد.

بخونید:  بازی های Nintendo Wii و GameCube را روی رایانه شخصی و اندروید بازی کنید

ما پشتیبانی اولیه را برای افزونه‌های ChatGPT اضافه کرده‌ایم — پروتکلی برای توسعه‌دهندگان برای ساخت ابزارهایی برای ChatGPT، با ایمنی به عنوان یک اصل طراحی اصلی. استقرار تکراری (شروع با تعداد کمی از کاربران و توسعه دهندگان) برای یادگیری از تماس با واقعیت: https://t.co/ySek2oevod pic.twitter.com/S61MTpddOV

– گرگ براکمن (@gdb) 23 مارس 2023

چرا مهم است: ChatGPT در شرف ارتقای “مغزی” است. کمبود اطلاعات پس از سپتامبر 2021 مدت زیادی است که مانع این ربات شده است. OpenAI پلاگین هایی در حال توسعه دارد که به آن امکان دسترسی به داده های فعلی بیشتری را می دهد و به آن اجازه می دهد از طریق API با وب سایت ها تعامل داشته باشد. هیچ تاریخی برای انتشار پایدار تعیین نشده است، اما OpenAi در حال حاضر برای امتحان آن رزرو کرده است، بنابراین تا انتشار گسترده نباید خیلی طول بکشد.

به عنوان مثال، اگر از آن بپرسید که آیا کسی که امسال فوت کرده هنوز زنده است، به شما خواهد گفت که تا آنجا که می داند، آن شخص هنوز زنده است. یک پرس و جو اریب تر که به دانش فعلی نیاز دارد نتایجی را تولید می کند که دقیق نیستند (در زیر).

اینکه آیا اجازه دادن به یک هوش مصنوعی برای تصمیم گیری برای شما ایده خوبی است یا نه، قابل بحث است. این به شدت به میزانی که می تواند عمل کند بستگی دارد. قرار دادن محصولات در سبد خرید و سپس تحویل آن به کاربر برای تکمیل فروش نسبتاً بی خطر است. تعامل آن با وب سایت بانکی یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما، نه چندان زیاد. با این حال، به نظر می رسد عملکرد، بار توسعه دهندگان باشد و نه OpenAI.

بخونید:  مدل های آیفون 15 پرو می توانند دارای دکمه های صدا و پاور حالت جامد لمسی باشند

افزونه‌ها علاوه بر مرور اینترنت، به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهند تا رابط‌هایی برای هوش مصنوعی ایجاد کنند تا در وب‌سایت‌های خود با آن تعامل داشته باشند. گرگ براکمن، رئیس و یکی از بنیانگذاران OpenAI نشان داد که چگونه می توان یک دستور غذا را جستجو کرد و مواد تشکیل دهنده آن را با استفاده از ChatGPT خریداری کرد. این کار را با استفاده از APIها انجام می دهد تا “از طرف کاربر” عمل کنند.