افشاگران GTA 6 ممکن است هدف تحقیقات FBI باشند

اوبر از آن زمان تائید کرده است که با شرکت های پزشکی قانونی دیجیتال و FBI کار می کنند تا کشف کنند که “چای پات” کیست. به دنبال این خبر، Tea Pot تهدید کرد که گیم پلی بازی GTA بیشتری را به بیرون درز خواهد کرد و همچنین ادعا کرد که اسنادی در اختیار دارد که اطلاعاتی در مورد ویژگی های بازی آینده را فاش می کند.

مارس گذشته، هفت نفر از اعضای Lapsus$ توسط پلیس لندن پس از افشای اطلاعات شخصی آنها توسط هکرهای دیگر دستگیر شدند. یکی از اعضای دستگیر شده مظنون است که پشت سر نام چای دیگ باشد. درگیر شدن FBI می‌تواند این موضوع را برای اعضای Lapsus$ به یک معامله بزرگ‌تر تبدیل کند، زیرا مجازات می‌تواند برای اعضای گروه بسیار سخت‌تر باشد.منبع

“Tea Pot” یکی از اعضای Lapsus$ مسئولیت هر دو هک را برعهده گرفته است که نشان می دهد ویدیوهایی که در حساب کاربری با نام ظریف “teapotuberhacker” آپلود شده اند.

در آخر هفته گذشته، شرکت مادر Rockstar Games Take-Two Interactive با یک نقض امنیتی بزرگ مواجه شد که منجر به لو رفتن ساعت‌ها گیم‌پلی GTA 6 به صورت آنلاین شد. راک استار مدت کوتاهی پس از آن تایید کرد که محتوای آن واقعاً قانونی است و متعلق به ساخت اولیه بازی است، که این را به یکی از بزرگ‌ترین فاش‌های بازی از زمان افشای The Last of Us 2 در سال 2020 تبدیل می‌کند.

از آنجایی که Take-Two و Uber هر دو با استفاده از روش‌های مشابه نقض شدند، این امر باعث شد تا افراد فکر کنند که این نقض‌ها ممکن است توسط یک فرد یا گروه انجام شده باشد. تحقیقات Uber تا کنون باعث شده است که آنها گروه هک Lapsus$ را که به دلیل نفوذ به سیستم‌های مایکروسافت، سامسونگ، انویدیا و غیره شناخته می‌شوند، متهم کرده‌اند.

بخونید:  Samsung SSD Magician 7.2.1.980 دانلود

تاکنون تنها یک سند معتبر بودن آن تایید شده است، یک مقاله 105 صفحه ای که به طور خاص مربوط به سیستم دوربین GTA 6 است. Tea Pot همچنین ادعا کرده است که برنامه‌های توسعه، ویدئوها و عکس‌هایی از Bully 2، دیگر IP Rockstar دارد.

در متن: گیم‌پلی جدید GTA 6 ممکن است به عنوان یکی از بزرگترین فاش‌ها در تاریخ بازی شناخته شود. بدون شک، Rockstar می‌خواهد بفهمد که چه کسی نفوذ شبکه را انجام داده است، و اکنون FBI درگیر شده است و در تلاش است تا دقیقاً این موضوع را کشف کند.

تقریباً در همان زمان، Uber همچنین یک نقض امنیتی را گزارش کرد که در آن هکرها به حساب های کارمندان دسترسی پیدا کردند. هکرها با تلاش برای ورود به حساب یک پیمانکار اوبر به آن دسترسی پیدا کردند. حساب با احراز هویت دو مرحله ای محافظت می شد، به جز اینکه پیمانکار یکی از درخواست های 2FA را به اشتباه پذیرفت که به هکر اجازه می داد به هر حال به پایگاه داده دسترسی پیدا کند.