افشاگر توییتر توسط تیم حقوقی ماسک در بحث خرید احضار شد

در متن: کمتر از یک هفته پس از آنکه رئیس سابق امنیت توییتر سیاست‌های امنیتی شرکت و پوشش آسیب‌پذیری‌های پلتفرم را به صدا درآورد، تیم حقوقی ایلان ماسک او را احضار کرده است تا در ادامه اقدام قانونی خود برای انصراف از خرید 46.5 میلیارد دلاری شهادت دهد. Peiter “Mudge” Zatko قرار است در 9 سپتامبر رسوب کند.

هفته گذشته، زاتکو ادعا کرد که مدیران ارشد توییتر آسیب‌پذیری‌ها را پنهان کرده‌اند، هیئت‌مدیره و تنظیم‌کننده‌ها را گمراه کرده‌اند، نتوانسته‌اند اطلاعات کاربران را حذف کنند و ابزاری برای انجام ممیزی دقیق برای تعیین تعداد حساب‌های ربات ندارند. او همچنین ادعا می کند که مدیر عامل پاراگ آگراوال از او خواسته است تا در سال 2021 اسناد نادرست و گمراه کننده ارائه کند. توییتر قاطعانه این اتهامات را رد می کند.

منبع

ابتدا، اجازه دهید واضح را بیان کنم: هرزنامه به تجربه افراد واقعی در توییتر آسیب می رساند و بنابراین می تواند به کسب و کار ما آسیب برساند. به این ترتیب، ما قویاً انگیزه داریم که هر روز تا آنجا که ممکن است هرزنامه را شناسایی و حذف کنیم. هر کس غیر از این پیشنهاد می کند، اشتباه می کند.

— پاراگ آگراوال (@paraga) 16 مه 2022

ماسک به دنبال شواهدی است که ادعای توییتر مبنی بر اینکه حساب‌های هرزنامه و نادرست کمتر از پنج درصد از کاربران فعال روزانه قابل کسب درآمد (mDAU) را در طول سه ماهه چهارم سال 2021 تشکیل می‌دادند را رد کند. mDAU و هر چیزی که مربوط به مسائل هرزنامه ادعایی پلتفرم باشد. تیم حقوقی ماسک همچنین زمان اخراج زاتکو و دیگر کارمندان کلیدی توییتر را بسیار مشکوک می داند.

در ابتدا، این خرید غیرقابل قبول در نظر گرفته شد زیرا هر یک از طرفین باید یک میلیارد دلار جریمه برای انصراف از خرید بپردازند. زمانی که ماسک سعی کرد خود را کنار بگذارد، توییتر شکایت کرد و مدعی شد که میلیاردر تعهدات خود را نقض می کند. ماسک سپس دعوای متقابلی را مطرح کرد و مدعی شد که توییتر با شماره حساب های جعلی ارائه نشده است و او را در طول بررسی دقیق خود گمراه کرده است. دادگاه برای 17 اکتبر برنامه ریزی شده است.

طبق شکایت Zatko به SEC، FTC، و DoJ، توییتر دروغ گفت به ماسک در مورد “شیوع” ربات ها و حساب های اسپم در این سرویس. اگر این ادعا صحت داشته باشد، توییتر نه تنها در گمراه کردن یک خریدار بالقوه شرکت مشارکت داشته است، بلکه ممکن است زمانی که فرم 10-K خود را به SEC ارسال کرده، قوانین فدرال را زیر پا گذاشته باشد.

آگراوال توییت کرد که توییتر “به شدت تشویق شده است” هرزنامه را پیدا و حذف کند، اما زاتکو ادعا می کند که این بیانیه دروغ بوده است. در مقابل، او اصرار دارد که رئیس یکپارچگی سایت توییتر گفته است که آنها نمی‌دانند چه تعداد حساب جعلی وجود دارد، و مدیران اجرایی نیز نمی‌خواهند ارقام دقیق را بدانند زیرا احتمالاً به تصویر عمومی و قیمت سهام توییتر آسیب می‌زند.