ال‌جی رکورد فاصله را در تست موفقیت آمیز انتقال داده 6G سه برابر کرد

دکتر کیم بیونگ هون، مدیر ارشد فناوری و معاون اجرایی LG Electronics، گفت که این نمایش آنها را یک قدم به تحقق سرعت 6G 1 ترابیت در ثانیه در مناطق شهری داخلی و خارجی نزدیکتر می کند.

این نمایش نشان دهنده جهش قابل توجهی نسبت به آخرین آزمایش عمومی ال‌جی در آگوست 2021 است که ثابت کرد می‌تواند داده‌های 6G THz را در فضای باز و در فاصله 100 متری منتقل کند.

اعتبار تصویر: cottonbroمنبع

برای دور زدن برد نسبتاً کوتاه 6G، LG، Fraunhofer HHI و موسسه Fraunhofer for Applied Solid Physics (IAF) یک تقویت کننده قدرت را توسعه دادند که قدرت انتقال و یک گیرنده کم نویز را برای بهبود کیفیت سیگنال دریافتی افزایش می دهد.

قابل ذکر است که ال‌جی سرعتی را که در تست به آن رسیده است را به اشتراک نمی‌گذارد. در عوض، این شرکت نتایج کامل آزمایش خود را فاش می‌کند و در اجلاس بزرگ 6G آینده خود که قرار است در تاریخ 23 سپتامبر در پارک علمی ال‌جی در سئول برگزار شود، مروری کلی از این فناوری ارائه خواهد کرد.

آمپلی فایر چند کاناله ال‌جی که در آخرین آزمایش استفاده شد، خروجی بیش از 20 دسی‌بل‌متر داشت که بسیار بیشتر از آمپلی فایر 5 دسی‌بلمتر که در نسخه آزمایشی قبلی استفاده شده بود.

چه اتفاقی افتاده؟ شبکه‌های بی‌سیم 5G هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند، اما این موضوع مانع از کاوش در آینده توسط کارشناسان برجسته تلفن همراه نمی‌شود. LG Electronics انتقال و دریافت بی سیم داده 6G تراهرتز (THz) را در فاصله 320 متری در فضای باز نشان داده است. این شاهکار در مؤسسه Fraunhofer Heinrich Hertz (HHI) در برلین، آلمان، در 7 سپتامبر در محدوده فرکانس 155 تا 175 گیگاهرتز انجام شد.

6G هنوز سال ها باقی مانده است. ال‌جی در بیانیه مطبوعاتی خود گفت که انتظار نمی‌رود بحث‌ها در مورد استاندارد شبکه تا حدود سال 2025 آغاز شود. تجاری‌سازی این فناوری برای سال 2029 در نظر گرفته شده است. هر زمان که وارد شد، قول می‌دهد سرعت انتقال داده بسیار سریع‌تری را با تاخیر بهبود یافته و قابلیت اطمینان بالاتر ارائه دهد. سپس دوباره، قبلاً از آن خط تغذیه شده‌ایم، بنابراین احتمالاً بهترین کار این است که اشتیاق خود را تا زمانی که به اینجا برسد و ببینیم در دنیای واقعی چه کاری می‌تواند انجام دهد، مهار کنید.