الزامات سیستم میراث هاگوارتز نشان دهنده حرکت به سمت نسل بعدی است


تصویر بزرگ: Hogwarts Legacy یکی از موردانتظارترین بازی های اوایل سال 2023 است. اگرچه این کنسول از کنسول‌های نسل آخر و نینتندو سوییچ پشتیبانی می‌کند، نیازهای سیستم رایانه شخصی آن به بازی‌های نسل فعلی نزدیک‌تر است. حتی در 1080p، GTX 1060 که هنوز هم محبوب است، دیگر آن را قطع نمی کند.

این هفته، سیستم مورد نیاز رایانه شخصی هاگوارتز Legacy در صفحه Steam بازی ظاهر شد. برخلاف برخی از عناوین مطرح اخیر که چندین سطح از الزامات را برای رزولوشن‌هایی مانند 1440p و 4K فراهم می‌کنند، هاگوارتز Legacy تاکنون فقط مشخصات «حداقل» و «توصیه‌شده» را برای گیم‌پلی 1080p فهرست کرده است. با این حال، آنها در مقایسه با سایر بازی های اخیر با این وضوح شیب دار هستند.

پیش درآمد فانتزی جهان باز مجموعه هری پاتر از استودیوهای Avalanche Software و Warner Bros حداقل به GTX 1070 یا RX Vega 56 برای پخش با کیفیت 1080p و 60fps با تنظیمات گرافیکی پایین نیاز دارد. Steam یک 1080 Ti را برای بازی با وضوح و نرخ فریم یکسان با گرافیک تنظیم شده روی بالا توصیه می کند.

این مشخصات به Skull & Bones آینده یوبی‌سافت نزدیک است که فقط روی کنسول‌های پلی‌استیشن 5، کنسول‌های سری ایکس‌باکس و رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود و سؤالاتی را درباره نحوه عملکرد هاگوارتز بر روی PS4، Xbox One و به‌ویژه نینتندو سوییچ ایجاد می‌کند. تا کنون، هیچ چیز نشان نمی دهد که نسخه سوییچ یک نسخه مبتنی بر ابر مانند Assassin’s Creed Odyssey یا Resident Evil VII باشد که نیازهای سیستم رایانه شخصی بسیار پایین تری دارند.

علاوه بر این، مشخصات Hogwarts Legacy برای 1080p بومی نیست. حداقل نیاز مربوط به “تنظیم عملکرد بالا” و مشخصات توصیه شده شامل “تنظیم کیفیت بالا” است. این عبارت نشان می‌دهد که بازی از یک الگوریتم ارتقاء مقیاس تصویر مانند FSR AMD (DLSS Nvidia روی هیچ یک از GPUهای ذکر شده کار نمی‌کند) یا احتمالاً یک راه‌حل سفارشی از Avalanche استفاده می‌کند. بر اساس الگوریتم های Nvidia و AMD، “Performance” ممکن است از وضوح داخلی 540p استفاده کند در حالی که “Quality” می تواند از 720p افزایش یابد.

Hogwarts Legacy همچنین به 85 گیگابایت فضای ذخیره سازی، ترجیحاً روی SSD نیاز دارد. بقیه سیستم مورد نیاز به شرح زیر است:

حداقل (1080p 60fps با تنظیمات کم، تنظیمات عملکرد بالا):

  • پردازنده: Intel Core i5-8400 یا AMD Ryzen 5 2600
  • حافظه: 8 گیگابایت رم
  • گرافیک: NVIDIA GeForce GTX 1070 یا AMD RX Vega 56

توصیه می شود (1080p 60fps با تنظیمات بالا، تنظیمات کیفیت بالا):

  • پردازنده: Intel Core i7-8700 یا AMD Ryzen 5 3600
  • حافظه: 16 گیگابایت رم
  • گرافیک: NVIDIA GeForce 1080Ti یا AMD RX 5700XT

Hogwarts Legacy در 10 فوریه 2023 برای پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان، کنسول های سری ایکس باکس، نینتندو سوییچ و رایانه شخصی عرضه می شود. اگرچه جی‌کی رولینگ، نویسنده هری پاتر، مستقیماً درگیر این بازی نیست، برادران وارنر نمی‌توانست (یا نمی‌خواهد) بگوید که آیا از فروش آن حق امتیازی خواهد داشت یا خیر. این عدم اطمینان می تواند برای کسانی که با اظهارات اخیر رولینگ در مورد افراد تراجنسیتی مخالف هستند نگران کننده باشد.منبع