ال جی از صفحه نمایشی با وضوح بالا با قابلیت کشش تا 20 درصد رونمایی کرد


به طور خلاصه: ال جی دیسپلی اولین نمایشگر 12 اینچی قابل کشش با رزولوشن بالا را معرفی کرد. این فناوری که صفحه نمایش قابل کشش نامیده می شود، بر اساس یک بستر بسیار انعطاف پذیر از نوع فیلم است که از همان سیلیکونی که در لنزهای تماسی استفاده می شود، تشکیل شده است. صفحه نمایش 12 اینچی دارای RGB تمام رنگی، رزولوشن 100 PPI است و انعطاف پذیری مانند نوار لاستیکی را نشان می دهد که به آن اجازه می دهد تا 14 اینچ کشیده شود.

فناوری فرم آزاد را می توان بدون اعوجاج یا آسیب پیچ خورده و تا کرد و گفته می شود که نسبت به فناوری صفحه نمایش تاشو و غلتشی موجود انعطاف پذیرتر است. میکرو ال ای دی ها با گام پیکسلی کمتر از 40 میکرومتر به عنوان منبع نور عمل می کنند و دوام را افزایش می دهند، همانطور که ساختار سیم کشی فنر مانند انعطاف پذیر این کار را انجام می دهد.

نمایشگر کششی ال‌جی نتیجه تلاش‌های تحقیق و توسعه در مقیاس بزرگ است که به سفارش وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی (MOTIE) در سال 2020 انجام شد. هدف این پروژه افزایش رقابت‌پذیری کشور در فناوری صفحه‌نمایش نسل بعدی و ال‌جی است. قول داد که آن را تا پایان ببیند.

ال‌جی می‌گوید طراحی نازک و سبک وزن، تطبیق‌پذیری «سطح بعدی» را برای سناریوهای روزانه فراوانی ارائه می‌کند. به عنوان مثال، یک پانل می تواند به راحتی به سطوح منحنی مانند پوست، مبلمان، لباس، هواپیما و اتومبیل متصل شود.

گفته می‌شود، ممکن است مدتی طول بکشد تا چیزی مانند این در دسترس تجاری قرار گیرد – نه به این دلیل که این فناوری امکان‌پذیر نیست، بلکه بیشتر برای اهداف عملی است. در حالی که فوق‌العاده منظم است، من در تلاش هستم تا با هر برنامه‌ای در دنیای واقعی بیابم که در آن بهتر از راه‌حل‌های موجود باشد.

چه مشکلی را حل می کند؟ چه نیازی را برطرف می کند؟ هک، شما هنوز هم می توانید استدلال کنید که نمایشگرهای تاشو و خم شونده موجود عمدتاً یک تازگی هستند. شاید در نهایت به موارد استفاده معتبر بپردازیم، اما در حال حاضر، این فناوری است که فاقد هدف است.

سامسونگ همچنین در حال کار بر روی فناوری صفحه نمایش قابل انعطاف است، اما با توجه به آنچه تاکنون دیده‌ایم، آنها بیشتر علاقه مند به استفاده از این فناوری برای تلویزیون‌های سه بعدی هستند.

آیا می توانید کاربرد عملی نمایشگر کششی ال جی را در نظر بگیرید؟منبع