ال جی و سامسونگ دوباره به امضای قرارداد تامین پنل OLED نزدیک شده اند

به طور خلاصه: به نظر می رسد مذاکرات سامسونگ و ال جی مجدداً در مورد توافق بالقوه تامین پنل OLED از سر گرفته شده است. بر اساس گزارشی از The Elec، غول‌های الکترونیک کره‌ای مذاکرات در این زمینه را از سر گرفته‌اند. منابع آگاه به این نشریه گفتند که این قرارداد شامل ال‌جی دیسپلی می‌شود که در ابتدا بین 200000 تا 300000 پنل سفید OLED (W-OLED) را به سامسونگ عرضه می‌کند.

Samsung Display کسب و کار نمایشگرهای کریستال مایع (LCD) خود را در سال 2022 تعطیل کرد و اکنون به شدت به تامین کنندگان چینی برای پنل های LCD مورد استفاده در بسیاری از تلویزیون های خود متکی است. اگر این معامله به موقع محقق شود، سامسونگ می‌تواند تلویزیون‌هایی را با استفاده از پنل‌های جدید در اوایل سال آینده راه‌اندازی کند و از آن به عنوان اهرمی برای مذاکره با سایر تامین‌کنندگان استفاده کند. این قرارداد همچنین به سامسونگ امکان می دهد تا سبد محصولات خود را در محدوده متوسط ​​تا بالا متنوع کند.

همانطور که The Elec تاکید می کند، توافق ممکن است برای LG Display از اولویت بالاتری نسبت به سامسونگ باشد. این به این دلیل است که سال گذشته زیان های قابل توجهی را گزارش کرده و در آینده نزدیک برای یک رکورد دیگر از دست دادن سه ماهه در حال افزایش است.

پنل‌های OLED عموماً به خاطر کیفیت تصویر برترشان در مقایسه با پنل‌های LCD برای تلویزیون‌های سطح بالاتر در نظر گرفته می‌شوند. ال سی دی ها برای تولید تصویر به نور پس زمینه متکی هستند و بنابراین، نمی توانند با دقت و سطوح کنتراست ارائه شده توسط OLED که نور مرئی خود را ساطع می کنند، مطابقت داشته باشند. البته، OLED ها بی نقص نیستند زیرا در طول تاریخ از مشکلات سوختگی رنج می بردند و آنقدرها که برخی دوست دارند روشن نیستند. این کاستی‌ها می‌توانند عملکرد HDR و تجربه کلی تماشا را هنگام تماشای در محیط‌های با نور زیاد مختل کنند.

بخونید:  این کنترلر ماژولار Victrix BFG Pro PC/PlayStation به طرز باورنکردنی قابل تنظیم است.

رسانه‌های کره‌جنوبی در اوایل سال 2021 گزارش دادند که سامسونگ و ال‌جی دیسپلی به نهایی کردن یک معامله نزدیک بودند، اما ماه‌ها گذشت و هیچ پیشرفتی حاصل نشد. سپس در جولای 2022، مدیر مالی LG Display گفت که مذاکرات متوقف شده است. یک منبع در آن زمان گفت که دو طرف نتوانستند بر سر قیمت به توافق برسند و معامله متوقف شد.منبع