امتیاز بعدی پرایم آمازون: خدمات تلفن همراه رایگان؟

آمازون قصد دارد فروشگاهی را به عنوان اپراتور شبکه مجازی تلفن همراه (MVNO) راه اندازی کند و خدمات تلفنی با تخفیف یا رایگان را به اعضای Prime ارائه دهد. برنامه ها می توانند با حداقل 10 دلار در ماه به مشترکین فروخته شوند و آمازون حتی ممکن است بزرگترین خدمات خرج کننده خود را به صورت رایگان ارائه دهد.

این یک شمشیر دولبه برای حاملان است. آن‌ها با امضای قرارداد با آمازون پول بیشتری به دست می‌آوردند، اما می‌توانند پس از راه‌اندازی سرویس آمازون، برخی از مشتریان خود را ببینند که از کشتی پرش می‌کنند. بعید است که اپراتورها بتوانند با قیمت آمازون مطابقت داشته باشند و مطمئناً خدمات خود را به صورت رایگان ارائه نمی کنند. ممکن است هنوز هم در مورد تبلیغات تلفنی جدید مزیتی داشته باشند… اما شاید نه؟

به طور خلاصه: تعداد کمی از شرکت ها این قدرت را دارند که کل یک صنعت را در یک لحظه مختل کنند. آمازون یکی از معدود شرکت‌هایی است که منابع آشنا با برنامه‌های این شرکت ادعا می‌کنند که غول تجارت الکترونیک در راستای همین هدف کار می‌کند.

عضویت Prime با قیمت 139 دلار در سال (یا 14.99 دلار در ماه) به فروش می رسد و امکان دسترسی به لیست روزافزون امتیازات از جمله ارسال رایگان و سریع و همچنین دسترسی به Prime Video و Amazon Music را فراهم می کند. برخی تحلیلگران بر این باورند که رشد پرایم به دلیل افزایش قیمت اخیر و عوامل دیگر از جمله تورم متوقف شده است. در کنار هم قرار گرفتن در یک امتیاز جدید مانند خدمات بی سیم ارزان یا رایگان می تواند بار دیگر توپ را در مسیر درست قرار دهد و خطر بسیار کمتری نسبت به قمار Fire Phone آن خواهد داشت.

بخونید:  اینتل با شروع Meteor Lake، نام پردازنده های Core را تغییر خواهد داد

مگی سیون، سخنگوی آمازون، این شایعه را پرتاب کرد و به بلومبرگ گفت که در حالی که آنها همیشه در حال بررسی راه‌هایی برای اضافه کردن مزایای بیشتر برای اعضای Prime هستند، در حال حاضر برنامه‌ای برای اضافه کردن سرویس بی‌سیم ندارند. اپراتورها از اظهار نظر خودداری کردند یا گفتند که فعالانه با آمازون صحبت نمی کنند.

اعتبار تصویر: پرایم نوشته ینس ماهنکه، برج اثر اومانگ پاتلمنبع

خودی ها به بلومبرگ گفتند که آمازون به طور فعال با اپراتورهای بی سیم بزرگ در ایالات متحده از جمله Verizon، Dish Network و T-Mobile مذاکره می کند تا کمترین قیمت عمده فروشی را در خدمات بی سیم قفل کند. به گفته منابع، آمازون همچنین طی شش تا هشت هفته گذشته با AT&T تماس گرفته است.