انبوهی از افراد مشهور در شکایت علیه شرکت مادر Bored Ape Yacht Club


به طور خلاصه: باشگاه Bored Ape Yacht، سری معروف توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs)، شاهد یک شکایت دسته جمعی علیه شرکت مادر Yuga Labs به دلیل ادعای این است که مخفیانه به افراد مشهور برای تبلیغ NFTها پرداخت کرده است و در نتیجه به طور مصنوعی دارایی‌های دیجیتال را افزایش داده است. ‘ قیمت.

شاکیان آدونیس رئال و آدام تیچر روز جمعه به دادگاه منطقه ای کالیفرنیا شکایت کردند. ادعای توطئه ای است که در آن به افراد مشهور بسیار با نفوذ به طور محتاطانه پول پرداخت می شود تا NFT های Bored Ape Yacht Club را به «قیمت های متورم و تحریف شده مصنوعی» تبلیغ کنند. ادعا شده است که این تبلیغات گمراه‌کننده، پرداخت‌های ادعایی افراد مشهور را فاش نکرده است.

وکلای شاکیان نوشتند: “کمپین تبلیغاتی متهمان بسیار موفقیت آمیز بود و میلیاردها دلار فروش و فروش مجدد به همراه داشت.”

ده ها نفر از افراد مشهوری که در این کت و شلوار نام برده می شوند عبارتند از جاستین بیبر، اسنوپ داگ، سرنا ویلیامز، مدونا، The Weeknd، کوین هارت، دی جی خالد، گوئینت پالترو، پاریس هیلتون، جیمی فالون و استف کوری. همچنین از مدیر موسیقی کهنه کار گای اوزیاری، یکی از شرکای یوگا نام می برد.

همچنین ادعا شده است که پلتفرم MoonPay به تسهیل این طرح کمک کرده است. MoonPay به ثروتمندان و معروف‌ها کمک می‌کند تا بدون نیاز به راه‌اندازی کیف پول، خرید رمزارز و سپس نگهبانی توکن، NFT‌ها را خریداری کنند.

بر اساس این دادخواست، “در حقیقت، متهمان اجرایی و Oseary از ارتباطات خود با MoonPay و خدمات آن به عنوان روشی مخفی برای جبران تبلیغات NFT های BAYC به متهمان پروموتر استفاده کردند بدون اینکه آن را برای سرمایه گذاران ناشناس افشا کنند.”

در یکی از قسمت‌های برنامه گفتگوی خود در نوامبر سال گذشته، از فالون به‌عنوان MoonPay به‌عنوان «PayPal of crypto» نام برده می‌شود. قسمت دیگری که در آن Fallen و Paris Hilton در مورد Bored Ape NFT صحبت می کنند نیز برجسته شده است.

این دعوا حداقل 5 میلیون دلار از طرف شاکیان و طبقه فرضی “همه افراد دیگری که در موقعیت مشابه قرار دارند” درخواست می کند.

نامگذاری افراد مشهور برای تبلیغ دارایی های دیجیتال چیز جدیدی نیست. لری دیوید یکی از چندین نفری بود که در یک شکایت علیه صرافی رمزارز FTX سقوط کرده بود. در جاهای دیگر، کیم کارداشیان و فلوید می‌ودر به دلیل ترویج یک طرح پمپ و تخلیه ارز دیجیتال در ژانویه مورد شکایت قرار گرفتند.

قانون می تواند در کنار آزمایشگاه یوگا باشد. در شکایت مشابهی علیه کارداشیان/می‌ودر که مربوط به اتریوم مکس است، که توسط همان وکیل در پرونده جدید آزمایشگاه‌های یوگا مطرح شد، یک قاضی فدرال آن را رد کرد و گفت که باید از سرمایه‌گذاران انتظار داشت که «قبل از اینکه شرط‌بندی‌های خود را بر اساس شرایط فعلی انجام دهند، منطقی عمل کنند».

ماه گذشته گزارش شد که Bored Ape NFT جاستین بیبر که در ژانویه به قیمت 1.29 میلیون دلار خریده بود به حدود 69000 دلار کاهش یافته است.

h/t: بیلبورد، تنوع

منبع