انتظار می‌رود اولین مانیتور گیمینگ OLED سامسونگ اواخر امسال عرضه شود

ما در مورد برنامه‌های چند سازنده نمایشگر برای عرضه نمایشگرهای OLED جدید در سال آینده شنیده‌ایم. سامسونگ تصمیم گرفته است با معرفی اولین مانیتور گیمینگ خود با نمایشگر QD-OLED که قرار است در سه ماهه چهارم سال 2022 عرضه شود، کلاه خود را وارد ترکیب کند.

سامسونگ تایید کرده است که Odyssey OLED G8 برای عرضه جهانی در سه ماهه چهارم سال 2022 برنامه ریزی شده است، اگرچه تاریخ عرضه قطعی اعلام نشده است. این احتمال وجود دارد که عرضه مانیتور در هر منطقه متفاوت باشد، اما انتظار داریم زمانی که این محصول به صورت زنده در نمایشگاه IFA 2022 در تاریخ 2 سپتامبر رونمایی شود، بیشتر بشنویم.منبع

Odyssey G8 همچنین می‌تواند به Smart Hub و Gaming Hub سامسونگ متصل شود و به کاربران اجازه می‌دهد محتوای ویدیویی را پخش کنند، بازی‌های ویدیویی را پخش کنند یا حتی فقط در اینترنت بگردند. مانیتور بازی که برای استفاده با رایانه شخصی با این ویژگی های هوشمند در نظر گرفته شده است ممکن است بیش از حد اضافی به نظر برسد، اما برخی از کاربران ممکن است در نهایت استفاده از ویژگی های ابری/جریان را بیابند.

صفحه نمایش Odyssey G8 دارای رزولوشن 3440×1440 و منحنی 1800R است و از نرخ تازه سازی 175 هرتز با زمان پاسخ 0.1 میلی ثانیه پشتیبانی می کند. همچنین از پشتیبانی FreeSync Premium برخوردار است. شاسی این مانیتور به طور قابل توجهی باریک است و سامسونگ ادعا می کند که ضخامت مانیتور در نازک ترین نقطه قاب به 3.9 میلی متر می رسد.

احتمالاً به دلیل این جهت طراحی، سامسونگ مجبور شد به درگاه‌های ورودی کوچک‌تری متوسل شود، زیرا Odyssey OLED G8 شامل Micro HDMI 2.1، Mini DisplayPort 1.3 و یک درگاه USB-C است. این مانیتور همچنین دارای بلندگوهای استریو 5 واتی به همراه “Core Lighting +” در پشت مانیتور است.

Odyssey OLED G8 از روند اخیر QD-OLEDهای فوق عریض پیروی می کند که اولین بار در Alienware AW3423DW دیده شد. سازندگان بر این باورند که مصرف‌کنندگان با صفحه‌نمایش فوق عریض و رنگ‌های عالی، کنتراست و زمان پاسخ‌دهی پایین یک OLED، «بهترین هر دو دنیا» را دریافت می‌کنند.

چیزی که باید منتظرش بود: سامسونگ در سال‌های اخیر با مدل‌های محبوب بسیاری مانند Odyssey G5 با کیفیت 1080p، Odyssey G7 با کیفیت 1440p و Odyssey Neo G9 فوق‌العاده عریض، جای خود را در بازار مانیتورهای گیمینگ ثبت کرده است. این مانیتورها، و همچنین بسیاری دیگر، موفقیت‌های زیادی در بین مصرف‌کنندگان داشته‌اند و سامسونگ امیدوار است با Odyssey OLED G8 آینده خود، مخاطبان دیگری را جذب کند.