انتظار می رود فروش مصرف کننده CPU و GPU AMD در سال آینده کاهش یابد

در همین حال، درآمد Xilinx در سال آینده 6 درصد کاهش خواهد یافت. AMD خرید شرکت نیمه هادی را که عمدتاً FPGA و CPLD می فروشد، تکمیل کرد.

این تحلیلگر همچنین هدف قیمتی خود را برای سهام AMD از 97 دلار به 95 دلار تغییر داد. قیمت سهام این شرکت پس از کاهش حدود 30 درصدی در ماه گذشته در حال حاضر روی 73 دلار است.

تصویر بزرگ: یک تحلیلگر معتبر اخیراً تخمین درآمد خود را برای بخش های CPU، GPU و کنسول های بازی مصرفی AMD برای سال 2023 کاهش داده است. منطقی است که مصرف کنندگان با توجه به افزایش نرخ تورم و ادامه جنگ در اوکراین در همین حال، درآمد سرور AMD می‌تواند با نرخ چشمگیری به افزایش خود ادامه دهد.

یادآوری دوستانه، پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X/S همگی توسط SoC های AMD ارائه می شوند. ریچارد تخمین می زند که درآمد کنسول بازی این شرکت تنها 400 میلیون دلار یا حدود 8 درصد سالانه افزایش خواهد یافت. این رقم به طور قابل توجهی کمتر از پیش بینی قبلی او است که به رشد 740 میلیون دلاری اشاره می کرد.

به گفته تحلیلگر گاس ریچارد، درآمد CPU دسکتاپ و لپ تاپ AMD در سال 2023 نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش می یابد، در حالی که فروش پردازنده گرافیکی مصرف کننده 7 درصد کاهش می یابد. در مجموع، این بخش از بازار حدود 675 میلیون دلار کمتر از سال 2022 برای این شرکت درآمد خواهد داشت.

درآمد سازمانی AMD می تواند به مراتب بهتر از این باشد و 55 درصد در سال یا حدود 3.1 میلیارد دلار رشد کند. ریچارد ادعا می‌کند که پردازنده‌های سرور EPYC AMD در سال آینده در صدر جدول قرار خواهند گرفت و به کاهش تأثیر کاهش فروش در سایر بخش‌های بازار کمک می‌کند.

بخونید:  به نظر می رسد آخرین ارائه RDNA 3 AMD اسلایدی را حذف کرده است که عملکرد RTX 4090 را مقایسه می کند.

اوایل این هفته متوجه شدیم که AMD، اپل و انویدیا در حال برنامه ریزی برای کاهش سفارشات ویفر خود از TSMC به دلیل تقاضای کمتر مصرف کنندگان برای لوازم الکترونیکی رده بالا هستند.منبع