انتقال LAN همتا به همتا به Steam می آید

در اخبار مرتبط، سرویس گیرنده بتای Steam اخیراً به کاربران دسکتاپ اجازه می دهد تا رابط کاربری Steam Deck را امتحان کنند. برای انجام این کار، در منوی تنظیمات، بتای Steam را انتخاب کنید، Steam را مجددا راه اندازی کنید و سپس در یک میانبر، “-gamepadui” را به مسیر هدف اضافه کنید. توجه داشته باشید که حالت جدید اجازه بازگشت به رابط استاندارد Steam را بدون راه اندازی مجدد کلاینت نمی دهد.

منبع

انتقال شبکه محلی برای بازی‌ها می‌تواند برای کسانی که محدودیت داده دارند بسیار ارزشمند باشد، زیرا مطمئن می‌شوند که فقط یک بار باید یک بازی را دانلود کنند. این می تواند حتی برای توسعه دهندگان یا سایر سازمان هایی که نیاز به نصب بازی ها روی بسیاری از سیستم ها به طور همزمان دارند، مفیدتر باشد. تنها روش دیگر برای جابجایی بازی‌های Steam بدون بارگیری مجدد، پشتیبان‌گیری از آن‌ها در رسانه‌های خارجی است، اما انتقال LAN احتمالاً بسیار سریع‌تر خواهد بود.

Valve ظاهراً در حال کار بر روی دانلود نظیر به نظیر Steam در LAN است. pic.twitter.com/o6fXYo7gHK

– پاول جوندیک (@thexpaw) 27 اکتبر 2022

Pavel Djundik توسعه‌دهنده SteamDB مشخص نکرد که آیا این انتقال به‌صورت بی‌سیم بین رایانه‌های شخصی در همان شبکه Wi-Fi یا از طریق کابل‌های اترنت که آنها را به هم متصل می‌کنند، انجام می‌شود. احتمالا اولی محتمل تر است، اما Valve به طور بالقوه می تواند از هر دو روش استفاده کند.

Djundik حدس می‌زند که Valve در درجه اول این قابلیت را اضافه می‌کند تا دارندگان Steam Deck بتوانند بدون بارگیری مجدد از اینترنت، بازی‌ها را از رایانه‌های شخصی اصلی خود روی دستی کپی کنند. کاربران حتی ممکن است بتوانند از فرآیند رمزگشایی که Steam در هنگام نصب بازی ها انجام می دهد صرف نظر کنند.