انتقال LAN همتا به همتا به Steam می آید

یک پاسخ دهنده به جوندیک تایید می کند که کاربران می توانند از قبل با تغییر متغیرهای کنسول، این ویژگی را امتحان کنند. او با موفقیت یک نسخه از Crusader Kings III را از رایانه شخصی به مک بوک منتقل کرد. با این حال، نقل و انتقالات هنوز مشکل دارند.

خالق SteamDB اخیراً کدی را کشف کرده است که نشان می دهد Valve در حال کار بر روی انتقال بازی های Steam از همتا به همتا است. این ویژگی به کاربران اجازه می‌دهد بازی‌ها را بین رایانه‌های شخصی در همان شبکه محلی (LAN) کپی کنند که معمولاً سریع‌تر از دانلود است و پهنای باند اینترنت را کاهش نمی‌دهد.

در اخبار مرتبط، سرویس گیرنده بتای Steam اخیراً به کاربران دسکتاپ اجازه می دهد تا رابط کاربری Steam Deck را امتحان کنند. برای انجام این کار، در منوی تنظیمات، بتای Steam را انتخاب کنید، Steam را مجددا راه اندازی کنید و سپس در یک میانبر، “-gamepadui” را به مسیر هدف اضافه کنید. توجه داشته باشید که حالت جدید اجازه بازگشت به رابط استاندارد Steam را بدون راه اندازی مجدد کلاینت نمی دهد.

منبع

Valve ظاهراً در حال کار بر روی دانلود نظیر به نظیر Steam در LAN است. pic.twitter.com/o6fXYo7gHK

– پاول جوندیک (@thexpaw) 27 اکتبر 2022

Djundik حدس می‌زند که Valve در درجه اول این قابلیت را اضافه می‌کند تا دارندگان Steam Deck بتوانند بدون بارگیری مجدد از اینترنت، بازی‌ها را از رایانه‌های شخصی اصلی خود روی دستی کپی کنند. کاربران حتی ممکن است بتوانند از فرآیند رمزگشایی که Steam در هنگام نصب بازی ها انجام می دهد صرف نظر کنند.